Přístroje EKG jsou dnes na daleko vyšší úrovni

Záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Věta, které možná řada z vás ani nerozumí. Mnohem bližší vám však bude slovo elektrokardiogram neboli EKG, jehož výsledkem je právě výše uvedený popis.

Zátěžové EKG prováděné obvykle u pacientů trpících nejrůznějšími chorobami spojenými s hlavním životním orgánem, tedy se srdcem. Jestliže jste v minulosti takové vyšetření absolvovali, vězte, že moderní doba se v tomto směru posunula zase o kousek dál a přináší nové technologické vymoženosti.

Zátěžové EKG měřené za pomoci novodobého systému

Navštívíte-li dnes patřičně vybavené lékařské zařízení, pak si buďte jisti, že při měření EKG na vás bude čekat profesionální přístroj s řídícím počítačem a tiskárnou. Propracovaný výrobek a dvanácti-kanálová ergometrie.

Přístroje EKG propojitelné se speciálním softwarovým vybavením, díky němuž mohou lékaři vidět požadované křivky v rozdílných podobách. V současnosti jsou to hlavně špičkové filtrace EKG, s nimiž je dosaženo velice čistých a jasných výsledků.

Moderní přístroje EKG si dokáží poradit i s tiskem během prováděného EKG testu. Zkrátka pokrok, který nelze zastavit.

Nechte si změřit klidové i zátěžové EKG

Zátěžové EKG je dnes výsadou nejenom specializovaných nemocničních zařízení, ale také pohotovostí, pro něž jsou přichystány bezdrátové moduly vyjímající se větší flexibilitou. Na takové výrobky narazíte nejenom u specialistů, ale i v běžných ambulancích.

Tyto Přístroje EKG mohou mimo jiné pracovat s širokými databázemi pacientů v rámci jednotlivých vyšetření, což opět přispívá k lepšímu a přesnějšímu určení diagnózy.

Jestliže budete v budoucnu absolvovat klidové či zátěžové EKG, lpěte na tom, aby takové vyšetření probíhalo za pomoci novodobých lékařských nástrojů popisovaných výše. A nebojte se, tyto procedury jsou naprosto bezbolestné.