Tip na vánoční dárek: Imitace parfémů

Opravdu kvalitní značkový parfém je drahou záležitostí, kterou si nepořizujete každý den. Na krásné vůně si potrpí nejen ženy, ale zálibu v nich našli i pánové. Na současném trhu proto najdete parfémy určené pro ženy i muže. A to dokonce i jako imitace, jež jsou oblíbeným způsobem, jak se dostat k zajímavé vůni. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Proč jsou parfémy tak drahé

Na ceně parfému se podepisuje jeho dlouhý vývoj, jenž zabere často i několik let, než je hotová vůně naprosto dokonalá. Drahé jsou také jednotlivé esence v něm obsažené. V minulosti se více používaly přírodní suroviny, které bývají v současnosti velmi často nahrazovány syntetickou variantou. Ta však nijak nezmenšuje cenu za parfém, za kterou se prodává v obchodní síti. Vysoce náročná bývá také výroba flakonu, jenž má vliv na prodejnost dané vůně.

Imitace parfémů

Mít originální parfém potěší nejednu ženu či muže. Rozpočet mnohých rodin s malými dětmi ale nedovoluje si pořídit značkovou vůni od předního výrobce, když se vše kvůli covidové krizi zdražuje. Řešení se ale nabízí. Kdo touží po dané vůni a nevadí mu, že nebude v originálním balení, pak může koupit její imitaci. Ta je cenově přístupná, takže si ji může koupit i ten, který má hlouběji do kapsy, nebo ten, jenž myslí ekonomicky a nechce za parfémy vydávat tisíce. Kvalitní imitace parfému lze pořídit za pár stovek, a udělají přitom také velkou radost.

Světové značky za zlomek ceny

V nabídce internetových obchodů najdete flakony na parfémy s imitací vůní od předních výrobců parfémů. Jejich složení, tedy základ, srdce a hlava vůně, vychází obvykle z původního složení daného parfému, nebo se mu alespoň přibližuje. Doma tak pak můžete mít vůni, která bude podobná značkám, jako je Dior, Armani, Givenchy, Gucci, Dolce&Gabbana, Hugo Boss, Chanel, Kenzo, Lacoste, Nina Ricci a další. A to za zlomek ceny originálního produktu.