Podpořte kvalitní spánek a vyberte si správnou matraci

Spánkem strávíme až třetinu života, což znamená, že během celé této doby ležíme na takové matraci, jakou si vybereme. Kvalita matrace se tak přímo podílí na tom, jak dobrý bude váš spánek a jestli po probuzení nebudete trpět bolestmi zad. Výběr matrace je tím pádem důležité nepodcenit. Podívejte se na několik praktických rad, s jejichž pomocí dokážete snadno zvolit nejlepší matraci.

Vhodný typ matrace

Hned na začátek si promyslete, jakou matraci vlastně hledáte. Jestli raději spíše měkčí, nebo tvrdší. A jestli má jít o plnohodnotnou ortopedickou matraci, nebo například potřebujete nakoupit jen vrchní matraci pro pohodlné ležení na rozložené pohovce. Variant existuje celá řada. A stejně jako výběr typu, je důležité zvolit i správné rozměry. Ty musí odpovídat velikosti vaší postele. Kromě šířky a délky nezapomeňte zohlednit i výšku matrace.

Kvalitní matrace za dobrou cenu

Na Bazyl.cz najdete kvalitní matrace za dobrou cenu. Díky specializované malovýrobě je kladen důraz na maximální kvalitu a precizní provedení každé jedné matrace. Používány jsou pouze kvalitní odolné a certifikované materiály. Aktuálně navíc můžete ještě více ušetřit díky slevové akci 1+1 matrace. Snadno tak vyřešíte novou matraci pro děti, ale třeba i na manželskou postel a podobně. Díky výhodné slevě nemusíte dělat kompromis ohledně kvality, ale získáte opravdu kvalitní matrace, na kterých se bude příjemně a především zdravě spát.

Nezapomínejte na pravidelnou výměnu

Věděli jste, že matrace je potřeba pravidelně měnit za nové? Postupně se totiž opotřebují a proleží, takže již nedokážou nabízet dostatečnou kvalitu. Výměna se přitom doporučuje zhruba každých pět let. Životnost matrace můžete prodloužit správnou kombinací s roštem, používáním vrchní ochranné vrstvy, ale třeba i pravidelným otáčením.