Kočičí strom v interiéru bude vaši šelmu bavit v jakémkoliv počasí

Také se vám zdá, že když je velké vedro nebo naopak leje jako z konve, nechce se vytáhnout packy z domu ani vašim kočkám. Sice se říká, že je taková slota, že bys ani psa nevyhnal… Ale toto pořekadlo bude platit u všech zvířat. Jenže co se čtyřnohými miláčky, když jsou dlouho doma? Je to stejné jak s dětmi nebo dospělými. Nudí se a vymýšlejí hlouposti. Pokud se počasí venku za okny nechce umoudřit a vaše kočka už neví, co by roupama dělala, pořiďte jí kočičí strom. Uvidíte, že si na něj rychle zvykne, bude se po něm prohánět, šplhat, brousit si drápky, případně si v přistavěných boudičkách a na plošinách nalezne vítané útočiště.

Škrabadla pro kočky budou slušet vaší kočce i vám

Zdá se vám takový nápad trochu přitažený za vlasy? Není tomu tak. Škrabadla pro kočky se vyrábějí v mini verzích, nebo XXL velikostech. Mají různé materiály, barvy i typy provedení. Nemusíte si příbytek vybavit nevzhledným kusem „nábytku“, který sice bude vyhovovat vašim kočičkám, ale úplně naruší celkový ráz interiéru. Pokud vymyslíte příhodné místo pro umístění kočičího stromu, nebojte se experimentů s kontrastem nebo sladěním jeho povrchu s vašimi doplňky, nábytkem, gaučem, malbou a výzdobou.

Šplhadla pro kočky učarují jedné i více kočičkám

Máte-li doma jednu kočičí šelmu, bude vám možná stačit jednoduchý strom. Ovšem vyrábějí se i sofistikovaná šplhadla pro kočky, jež uspokojí i více kočičích šelem, případně náročné přerostlé chlupaté mazlíky. XXL velikost unese i sebevětší kočku, jejíž rozměry se blíží malým tygříkům… Důmyslné plošinky na odpočívání, relaxování i pozorování okolí shůry se dají upravit podle konkrétních potřeb kočičího mazlíka, stejně jako se dají zvolit vhodné rozměry šplhadla pro kočky, jež unesou i schovají v domečkách sebevětší zvířata.