Fitness výživa musí obsahovat potřebné vitamíny

Zdravá strava je dnes jakými moderním hitem, čemuž se lze jen velmi těžko divit. Kdo by nechtěl mít co nejlepší fyzickou i psychickou kondici? Zkrátka každý. Jen je zapotřebí dodržovat správné principy stravování. Fitness výživa dokáže divy. Lidský organismus se díky ní stane mnohem silnějším a vy si bez větších problémů můžete přijít k solidní postavě a značnému úbytku kilogramů. Podívejme se, jaké by fitness výživa měla obsahovat vitamíny. Třeba i vy zjistíte, že je možné vše okolo zdravého stravování řešit mnohem obezřetněji.

Složení fitness výživy

Na počátku bychom se měli soustředit především na celkové složení fitness jídelníčku. Jeho základem musí být v každém případě velmi lehké pokrmy, které jsou bohaté především na vlákninu a vitamíny. Sportovci totiž potřebují, aby jim rostla také svalová hmota. Do těla je nutné dostat potřebné množství energie, nicméně s absencí tuků a jednoduchých cukrů. Co se týká samotných vitamínů, těm se budeme věnovat v následujícím odstavci.

Tradiční rozdělení vitamínů

Vitamíny jsou látky, které je možné rozčlenit do několika tradičních skupin. Tou první jsou vitamíny schopné dokonale a rychle se rozpustit v tucích. Jmenovat bychom mohli ty z řad D, A, E a K. K dispozici jsou v potravinách, obsahuje je ale i máslo, vejce či mléko. Lidské tělo si je dokáže uchovat velmi dlouhou dobu a použít v případě, kdy to bud nezbytné. Jinak je třeba jmenovat druhou skupinu, a to vitamíny rozpouštějící se také ve vodě. Typické jsou třeba vitamín C anebo některé ze skupiny B.

Jak správně dávkovat vitamíny?

Optimální dávkování vitamínů je poměrně složitou záležitostí. Třeba takový vitamín C se doporučuje v denní dávce 60 mg. Kuřáci by jej měli dostat do těla až ve 100 mg. Naopak lidé mající silnou fyzickou zátěž jej potřebují klidně i okolo 1500 mg. Ideální je číst příbalové letáky. Mnohé informace se můžete také dozvědět v online magazínu Plné zdraví.

One thought on “Fitness výživa musí obsahovat potřebné vitamíny

Comments are closed.