Teď je ten správný čas na změnu jídelníčku!

Většina lidí své stravovací návyky mění s příchodem nového roku, prvními jarními dny či blížící se plavkovou sezónou. A většina z nich také neuspěje. Proč? Právě proto, že spoléhají na „významné“ dny, kdy začít. Důležitá je totiž vaše skutečná chuť něco změnit. A jak na to v zimě?

Strava je základ

Můžete se potit v posilovně, nebo cvičit doma, zkrátka bez pohybu se svého cíle dočkáte jen těžko. Ale málo platné, základem je správný jídelníček. Dodržovat správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků, nezapomínat na ovoce a zeleninu a omezit množství pamlsků, které sice potěší chuťové buňky, ale tělo příliš ne. Inspiraci pro zdravé obědy můžete načerpat zde.

Vyzrajte na zimu!

V létě je taková vlastní krabičková dieta snadná – připravíte si třeba salát. Jenže v zimě chuť na syrovou zeleninu klesá a tělo žádá spíše teplé jídlo. Praktickým řešením jsou termosky na jídlo! Vybírat můžete ze dvou variant – plastových, nebo nerezových. Obě varianty jsou skvělé pro uložení a přenášení teplých jídel, oddělené misky zamezí zbytečnému promíchání jídla. Ty kvalitnější jsou také velmi odolné a budou vám sloužit dlouho.

zenacz-cz_tescoma_cz_01

Nezapomněli jste ještě na něco?

Pečlivě jste si naplánovali jídelníček na několik dní dopředu, termoska na jídlo již čeká na první použití. Ale nezapomněli jste na pitný režim? Denně byste měli vypít alespoň dva litry tekutin, což v zimním období není zrovna snadné dodržet. V takovém případě vám neocenitelnou službu udělají termosky na čaj! Vybírat můžete z množství velikostí i tvarů – od klasických „cestovních“, přes ty rodinné, s praktickou dávkovací pumpičkou, až po menší ve tvaru hrnku. Dvouplášťové termosky udrží váš nápoj v té správné teplotě i několik hodin, stačí zvolit tu, která vás osloví objemem, tvarem i designem.

zenacz-cz_tescoma_cz_02

Rada: Termosky nemusíte využívat jen vy, mezi velmi užitečné kuchyňské potřeby, které jistě ocení každá maminka, patří i praktické termosky pro nejmenší. Zaručí stálou teplotu čaje, silikonové brčko usnadní pití a díky těsnění se nemusíte bát, že se vaše dítě nápojem poleje.

zenacz-cz_tescoma_cz_03
Dětské termosky s brčkem BAMBINI