Mléčná koupel – netradiční relax

Svou relaxační koupel můžeme ozvláštnit neobvyklou přísadou – mléčnou koupelí s olivovým olejem.
Jedná se o 100% přírodní přísadu do koupele bez přidaných parabenů a konzervantů a k dostání je v běžné síti drogerií a nákupních center.

Mléčná koupel a blahodárné účinky

Mléčná koupel obsahuje jen ty nejkvalitnější bílkoviny, ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, B12, E a C a hodnotné minerály jako jsou hořčík, draslík, fosfor, vápník, sodík a zinek. Všechny tyto složky revitalizují pokožku, regulují pH a tím stabilizují kyselou bariéru povrchu těla.
Mléčná koupel má úžasný vliv na vyhlazování vrásek, důkladně pokožku čistí, odčerpává toxiny, podporuje výživu kožních buněk a chrání před ztrátou hydratace.

Doporučené použití přísad na mléčnou koupel

Kromě prevence před ztrátou vlhkosti a tvorby vrásek, se doporučuje mléčnou koupel používat při tvorbě akné a kožních dermatózách, při svědění a pnutí pokožky způsobeném vysušením, dále koupel odstraňuje odumřelé buňky a přebytečný kožní maz.
Přípravek pro mléčnou koupel lze také použít jako vyživující pleťovou masku. 4 – 5 lžic prášku rozmícháme v trošce vody a vzniklou kaši naneseme v silnější vrstvě na obličej. Necháme působit 15 – 20 minut. Pleť bude krásně rozzářená, čistá a vypjatá.

Jako alternativu k mléčné koupli lze použít i syrovátku, která se znova vrací do domácího používání. Kvalitní druhy syrovátky zakoupíme v lékárnách nebo v bioobchodech.

Mohlo by vás zajímat:

Zdravá a štíhlá s ananasem!

Výroba domácí kosmetiky

7 způsobů, jak se zbavit bolestí hlavy bez léků

Další zajímavé články na magazínech:

casopisprozeny.cz

spravna-zena.cz

cas-prozeny.cz