Kam s dětmi na dovolenou do Chorvatska?

Mladí lidé, senioři, sportovně založení jedinci, zamilované páry i rodiny s malými dětmi mají rozdílná kritéria pro dovolenou v Chorvatsku. Naštěstí jsou pláže Jaderského moře přívětivé ke všem. Mnohé z nich se pyšní oceněním tzv. Modré vlajky, což značí čistotu a kvalitu vody. Malé děti se musejí pohybovat na plážích, kde je bezpečno a uklizeno. Klíčem k úspěchu jsou slunečníky, písek, záchranná služba, dostupnost s kočárkem, občerstvení, pitná voda a toalety. Pokud je poblíž dětské hřiště, máte vyhráno.

Slatina na Cresu a Rajská pláž na Rabu

Oblázková pláž Slatina leží na ostrově Cres a pyšní se pozvolným vstupem do moře. Okolní stromy nabízejí stín, k dispozici jsou převlékárny i sprchy. Poblíž jsou sportovní hřiště. Dovolená v Chorvatsku zaujme ostrovem Rab a pohádkovým písečným kobercem Rajska plaža. Není divu, že patří k nejkrásnějším v zemi. V každém ohledu potěší mělčinou pokračující až několik desítek metrů od břehu. Když bude plno, dejte přednost jiné pláži kolem Loparu, vždy trefíte do černého.

Snímek obrazovky 2017-05-31 v 9.39.06

Zátoka Sunčana uvala a pláž Dražica

Nádherná Slunečná zátoka se nachází na ostrově Lošinj, přímo u luxusního hotelu. Zde najdete oblázkovou pláž Veli žal. Je obehnána borovými lesy, doplněna sprchami, záchody i slunečníky. Samozřejmě nechybí lehátka. Dražica v Biogradu na moru je rovněž obklopena borovým hájem, který zaručuje stín. Nesmíme opomenout klidný mírný vstup do vody, blízký tobogán, půjčovnu člunů, toalety, lehátka a restaurace.

Letovisko Zaton vás uhrane už navždy

Populární Zaton leží asi 15 kilometrů od Zadaru, takže spojíte příjemné lenošení s návštěvou překrásného města. Počítejte s písečně-oblázkovou pláží, mělkým mořem, vodními skluzavkami, dětskými hřišti, bazénovým areálem, občerstvením, kavárnami, sportovními plochami i školičkami pro nejmenší výletníky.