Prožijte aktivní stáří v moderním a bezpečném zařízení

Každý z nás by si přál prožít stáří v důstojném a příjemném prostředí. Za takové místo považujeme nejspíše všichni náš domov, neboť tam se cítíme dobře a v bezpečí. Je to místo, které důvěrně známe, a které nám umožňuje prožívat každý den tak, jak jsme celý život zvyklí. Bohužel může v životě každého z nás nadejít den, kdy si přiznáme, že samostatné bydlení už ve skutečnosti není, vzhledem k zdravotnímu stavu, tak bezpečné a komfortní, za jaké jsme ho považovali. Když už však cítíme, že je načase opustit svůj domov, bojíme se změn, které nás tam „venku“ čekají. Pro mnoho seniorů je tento krok velmi těžkým rozhodnutím, neboť mají pocit, že tím všechno hezké skončí. To se ale mýlí. Existují totiž i zařízení, která dokáží svým obyvatelům vytvořit zcela nový a příjemný domov, ve kterém mohou zažít ještě mnoho krásných a pohodových chvil.

Jedním z nich je Senior Park nedaleko Prahy, jenž lze označit jako alternativu domova pro seniory či domova s pečovatelskou službou. Podmínky pro život jsou však zcela odlišné. Senior Park poskytuje ubytování pro seniory, a to i osoby se sníženou schopností pohybu či vozíčkáře. Senioři jsou ubytováni v samostatných bezbariérových bytových jednotkách, v nichž mohou dokonce mít své mazlíčky. Obyvatelé mohou kdykoliv přijímat své návštěvy, které u nich mohou dokonce přespat. Jelikož zde neexistuje žádný pevný denní režim, mohou se senioři opravdu cítit jako doma.

V případě zájmu mohou zdejší obyvatelé využívat programu, které je pro ně pravidelně připravován, díky čemuž se pak mohou plně vrátit o aktivního života. Jedná se nejen o nejrůznější besedy, koncerty či oslavy narozenin, ale k dispozici jsou i akce, které se odehrávají mimo areál Senior Parku. Jsou jimi nejrůznější výlety za krásami naší země či kulturní zážitky.