Rohová sedačka: Ideální varianta do malých i velkých obýváků

Chystáte se dát svému obýváku nový kabát a přemýšlíte, jakou sedačkou ho korunujete? Nevadí, že máte k dispozici pouze několik málo metrů čtverečních, i tak svůj obývák můžete proměnit v palác. Vsaďte na rohovou sedačku, na kterou se pohodlně posadí celá rodina, beze strachu, že zahltíte celý prostor.

Efektivně využitý prostor a hodně místa k sezení

S rohovou sedačkou ve tvaru L efektivně využijete volný kout v místnosti a usadíte daleko víc lidí, než kdybyste si pořídili jen rovnou sedačku se třemi sedáky. Rohová sedačka může zároveň opticky oddělit obývací pokoj od kuchyňské a jídelní části, což se hodí, pokud bydlíte v menším bytě, ve kterém je obývák spojený s kuchyňským koutem.

Navíc tím, že sedačka má tvar L se vám bude s rodinou či s přáteli příjemně sedět a povídat, blízko sebe, bez toho aniž by se někdo cítil vyloučený z kolektivu.

Úložný prostor i lůžko navíc

Rohové sedačky navíc většinou skrývají velký úložný prostor pod otomanem a velmi často se dají také rozložit na přespání – u některých sedaček vytvoříte dokonce prostorné dvoulůžko. Což se občas hodí. Některé sedačky v sobě dokonce ukrývají lůžko na každodenní spaní, což doporučujeme zejména, pokud bydlíte v jednopokojovém bytě nebo v garsonce.

Rohovým sedačkám často nechybí velký úložný prostor a možnost rozkladu na lůžko. Sedačka Belfast, JENA NÁBYTEK

Pravá i levá orientace

Rohová sedačka má většinou pravý nebo levý roh, existují ale také sedačky s rohem univerzálním. Pokud patříte mezi milovníky změn a svůj obývák často rádi přeskládáte, pořiďte si raději sedačku s rohem univerzálním.

Do obýváku i kanceláře

Rohová sedačka má své místo v obýváku, ale rozhodně s ní neuděláte chybu ani v kanceláři. Můžete vsadit na klasiku a pořídit si sedačku koženou, nebo sedačkou čalouněnou látkou. Látkové sedačky jsou v současné době na vrcholu, díky příznivé ceně a velkému výběru barev, vzorů a druhů látek. Díky moderním technologiím si tak můžete pořídit sedačku, která má příjemný semišový povrch a přitom odpuzuje špínu.

Moderní materiály vydrží krásné a téměř se nešpiní. Sedačka Greco, JENA NÁBYTEK

Polohovatelné područky, podhlavníky a další možnosti

Moderní rohové sedačky mají i spoustu dalších vychytávek, například polohovatelné podhlavníky, které uleví unavené krční páteři. Často se dají polohovat také područky, takže si o ně můžete opřít ruku, nebo i hlavu, když se potřebujete natáhnout. A to není všechno, v sedačkách můžete najít také ukryté odkládací plochy a další zajímavosti. Rohovou sedačku si zkrátka můžete vybrat tak, aby jí vůbec nic nechybělo a přesně zapadla do vašeho interiéru.

Rohové sedačky mohou mít i spoustu vlastností navíc. Třeba polohovatelné podhlavníky, Sedačka Lexington, JENA NÁBYTEK