3 týden těhotenství, co se děje?

1 týden těhotenství

3 týden těhotenství, už začínáte tušit, že se něco děje. Prvním příznakem je vynechání pravidelné menstruace. Některé ženy pociťují bolest prsou, tlak v podbřišku, častější nutkání chodit čůrat atd. Ženy, které si měří bazální teplotu nejspíš již pár dní před vynecháním menstruace tuší, že jsou těhotné.

3 týden těhotenství

Rozpaky budoucích maminek vstupujících poprvé do těhotenské poradny vzbuzuje určování stáří těhotenství podle data poslední menstruace. Samy si totiž většinou počítají stáří plodu podle data předpokládaného otěhotnění neboli koncepce. Některé nastávající maminky jsou si dokonce zcela jisty dnem otěhotnění a ne vždy pak porozumí výpočtu stáří plodu podle posledních menses (PM).

EMBRYO1
3 týden těhotenství embryo

Tento způsob počítání je však pravidlem a stáří plodu podle poslední menstruace se uvádí jako první údaj v každé těhotenské průkazce. Pokud se reálné stáří plodu výrazněji liší, udává se většinou vždy hned i stáří plodu podle jednoho z prvních ultrazvukových vyšetření.

Souhrnem je třeba zdůraznit, že první lunární měsíc představuje tedy nultý až čtvrtý týden gravidity, tedy období oplodnění vajíčka, jeho rýhování, putování vejcovodem do dělohy, jeho uhnízdění v děložní sliznici a období embryogeneze.

Mohlo by vás zajímat:

1 týden těhotenství, co se děje?

2 týden těhotenství, příznaky?

4 týden těhotenství