Ubytování v Telči

Každým rokem si na začátku turistické sezóny říkáme kam se letos chceme podívat, co chceme poznat nebo kam se chceme znovu vrátit. Mezi často navštěvované turistické cíle v tuzemsku patří Telč s historickým centrem a spoustou zajímavých míst v okolí. Telč patří mezi dvě nejnavštěvovanější památky Unesco v naší zemi.

Město Telč v zimě
Město Telč v zimě

Aby jste si mohli prohlédnout všechny památky a pamětihodnosti Telče a okolí, je vhodné najít si ubytování v Telči a zůstat v tomto městě několik dnů.

Když ubytování v Telči, tak v centru!

Pokud chcete naplno vnímat atmosféru historického města Telč se zámkem, muzei, výstavními síněmi, kavárničkami a restauracemi, je nejvhodnější najít si ubytování v centu Telče. Na historickém náměstí Telče je ubytování téměř v každém domě. Mě zaujalo ubytování ve zrekonstruovaném penzionu Hradební. V horních patrech je ubytování ve stylových moderně vybavených pokojích. V přízemí penzionu je příjemný malý obchůdek s kvalitní kávou, vínem a dárkovými předměty. Ubytovaní si zde mohou dát snídani a skvělou kávu v příjemném prostředí.

464_penzion-a-vinoteka-telc
V Telči se vyplatí ubytování v centru města, foto: penzion-hradebni.cz

Ubytování v Telči s vlastním parkováním

Pokud navštívíte Telč autem, jistě budete chtít mít svoje auto blízko ubytování a současně i v bezpečí. Toto všechno splňuje penzion Hradební, který jako jedno z mála z ubytování v telečském centru má svoje vlastní parkování ve dvoře penzionu. Autem můžete podniknout výlety do okolí Telče a prohlédnout si historická města Třešť, Dačice nebo Slavonice nebo například hrad Roštejn. A večer se vrátíte plní zážitku do Telče a můžete se projít po nádvoří s podloubími, zámeckým parkem, nebo okolo městského rybníka s překrásnou lávkou. Všechny tyto procházky můžete podniknout z historického centra města.

Náměstí v Telči
Náměstí v Telči

Stejně tak jak se pravidelně vracím rád do Telče, tak se také vždy rád znovu a znovu ubytuji v mém oblíbeném Penzionu Hradební. Už nyní se těším na Telč a její neopakovatelnou atmosféru.