Co je to wellness? Odkud se vzalo?

Počátek wellness lze datovat již do starověkého Řecka. Vždyť krása těla a ducha přesně vystihuje definici wellness. Všichni chceme být krásní a šťastní, ale dnešní doba na nás často klade velké nároky a ty s sebou nesou spoustu negativních vlivů na naše zdraví a psychickou pohodu. Pod wellness se skrývá pohyb i relaxace.

plank-1327256_1280

Kondiční cvičení:

Cvičit můžeme s činkami buď ve wellness centru, nebo v domácích podmínkách. Důležité ale je, co nám může aktivita přinést. Pomocí pravidelného cvičení můžeme postupně dosáhnout vymodelování postavy dle našich představ. Ženy jistě ocení zpevnění problémových partií, muži například mírné přibrání svalové hmoty a všichni uvítají redukci podkožního tuku. Podstatnější je ovšem dopad na celkové zdraví. Počínaje prevencí civilizačních onemocnění, přes osifikaci kostí, stimulaci endokrinního systému, až po zrychlení metabolismu.

Proč Wellness?

Život v současnosti opravdu není jednoduchý. Spousta úkolů, mnoho stresu a kvapu. Říká se, že život je boj, což platí v dnešní době dvojnásob!

Vše je dnes jaksi rychlé. Jak však v tomto spěchu zvládnout veškeré povinnosti a ještě při tom vypadat skvěle? Odpověď na tuto otázku vskutku není jednoduché nalézt. Styl života nás nutí podávat vrcholné výkony nejen v pracovním, ale také v osobním životě. Cílená péče o tělo se stává nezbytností a nástrojem, jak vše zvládnout a zároveň zůstat zdraví a štastní.

Mohu Vás ubezpečit, že i mně se často nechce do cvičení či relaxace, někdy poruším optimální stravu či zcela vynechám cvičení. Jsme však pouze lidé, cílem Wellness není být stoprocentní a vždy vše dodržovat. Doporučuje se např. 2 dny v týdnu vypustit striktní jídelníček a dát si něco úplně nedietního. Důležité je ovšem snažit se primárně vše dodržovat a po malém zaváhání se vrátit zpět do boje!