7 způsobů, jak se zbavit bolestí hlavy bez léků

Ve chvíli, kdy nás začne bolet hlava, spěcháme s užitím léků, protože bez nich utrpení jen zesílí. V tomto článku se dovíte, že je možné se zbavit bolestí i bez léků.

lavender-1595605_1280
Aromaterapie

1.Aromaterapie

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak zmírnit bolesti hlavy. Levandulový olej Helichrysum se používal pro tento účel už v dobách starověkých dynastií v Číně. Můžete také použít eukalyptový extrakt a tinkturu hřebíčku. Ovšem někdy samotné svíčky používané při meditacích a relaxace mohou být spouštěčem bolesti hlavy.

yoga-1726228_1280
Jóga
  1. Jóga

Stačí půl hodiny denně cvičit jódu a budete celý den bez bolesti hlavy. Důvodem pro toto specifické cvičení je, že pomáhá normalizovat krevní oběh a zásobovat kyslíkem mozkové buňky. Příslušné ásany je lépe cvičit pod vedením trenéra, protože u jógy je důležitý každý detail: dech, atd. Nicméně, tento způsob, jak se zbavit bolesti hlavy, není vhodný v případech, kdy vás bolest přepadne v práci.

Čínský čaj a jeho účinky
Čínský čaj a jeho účinky
  1. Bylinkový čaj

Když se objeví první příznaky bolesti hlavy, uvařte si hrnek zeleného čaje. A ještě lépe pomohou okvětní lístky sušeného heřmánku nebo máty. Tyto bylinky mají příznivý vliv na mozkové buňky, což umožňuje zbavit se bolesti hlavy v raných fázích.

woman-1767639_1280
Procházka na čerstvém vzduchu
  1. Čerstvý vzduch

Pokud nemáte silné bolesti hlavy, je velmi dobrá krátká procházka na čerstvém vzduchu. Zejména dobře funguje v noci, kdy tělo potřebuje kyslík. Pokud jde o místnosti, je třeba větrat 1-2 krát denně.

exercise-1581583_1280
Pohyb
  1. Sport

Sportovní aktivity jsou schopny posílit tělo a zbavit příčin bolestí hlavy. Z tohoto důvodu je nutné překonat lenost, kromě toho, že sportování má vynikající vliv na celkový vzhled.

glass-1206584_1280
Pitný režim
  1. Dodržení pitného režimu

Dehydratace může vést k bolesti hlavy. Proto je velmi důležité, v průběhu dne dodržovat pitný režim.

acupuncture-1698832_1280
Akupunktura
  1. Akupunktura

Je možné se naučit akupunkturu – prastarou metodu vlivu tlaku na určitá místa na těle. Na internetu existuje mnoho způsobů, ale pokud je to možné – je lepší se to naučit od skutečného mistra.

S použitím těchto jednoduchých technik, můžete odstranit bolesti hlavy bez léku.