Letošní dovolená doma?

Nepojedete-li letos k moři, zajeďte si na dovolenou do východních Čech. Týden vám nebude stačit na to, abyste si zde prohlédli všechno to, co za vidění stojí a zrekreovali se v tamějších lázních. K tomu levné ubytování Dvůr Králové nad Labema budete chtít přijet znovu!

Město českých královen má tak výhodnou polohu, že odtud lze podnikat krátké i delší výlety a túry, a také samo má co nabídnout. Když si tam ještě včas zamluvíte penzion, budete v Pohodě. Ubytování Dvůr Králové nabízí totiž v penzionu právě tohoto jména. Najdete ho kilometr od centra, je perfektně vybavený a budou se v něm dobře cítit dospělí, děti i senioři.

Co najdeme ve městě a v blízkém okolí? 

Kromě příjemného ubytování Dvůr Králové nad Labem má pro vás krásné procházky centrem města s historickými budovami, nejpřitažlivější je však ZOO Safari, jedna z nejkrásnějších a největších evropských zoologických zahrad, která má na 1500 zvířat. Také Tyršovo koupaliště s mnoha dalšími sportovišti je velkým lákadlem pro dospělé i děti.

Cílem blízkého a nenáročného, zato krásného výletu s dětmi je nevysoká hora Zvičina (671 m), odkud je snad nejnádhernější pohled na Krkonoše.

Několik kilometrů proti proudu Labe uprostřed nádherné přírody se třpytí přehrada Les Království, národní technická památka. V nedaleké Bílé Třemešné, kde se kdysi ukrýval Jan Amos Komenský, je vybudován jeho památník.

Kam na výlet dál do kraje? 

Severozápadně se vypíná hrad Pecka se středověkou mučírnou. Zbude-li vám čas, můžete si vybrat mezi drahokamy v Klenotnici v Nové Pace nebo Lázněmi Bělohrad.

Dalším oblíbeným cílem na jjihovýchod od Dvora Králové nad Labem je barokní areál Kuks, založený hrabětem Šporkem jako lázeňský objekt. Je zapsán na listině UNESCO. Mimo jiné zde stojí sochy ctností a neřestí Matyáše B. Brauna, nedaleko pak jeho kamenný betlém. V obci Kuks mají rodinné muzeum veteránů, kde je k vidění prototyp motocyklu Járy Cimrmana.

Kdybyste se z Kuksu vydali dále na východ, přijedete do kraje Boženy Němcové a můžete navštívit Babiččino údolí i zámek v Náchodě.

Na severu zve Krkonošský národní park i Broumovský klášter.