Nadměrné pocení, jak se s ním vyrovnat?

Slovo hyperhidróza (nadměrné pocení) je odvozeno z latinského slova „hyper“, což znamená „vyšší“ a „hydro“, což znamená „voda“. Jaké je trápení u této diagnózy! Vždy mokré podpaží a dlaně, neschopnost nosit monochromatické oblečení, obavy o vůni těla… Dokážete si vy porazit s přílišným pocením?

Důvody nadměrného pocení

Nadměrné pocení – je patologický stav. Pocení způsobuje i trocha vzrušení. Někdo se zpotí, jen si pomyslí na nějaký problém. Je důležité znát stav cévního systému. Předtím, než se začnete zabývat pocením, je nutné navštívit neurologa.

Zvýšené pocení, může být z různých důvodů – od emoční stimulace (obvykle), a faktorů souvisejících s věkem k poruchám endokrinního systému, stejně jako kardiovaskulární onemocnění.

Přesně zjistit, proč se tak děje a účinně řešit problém je nemožné. Z tohoto důvodu, v každém případě je vhodné začít s fyzickou zkouškou podle lékařských předpisů.

Máte-li nějaké problémy s nervovým systémem, může být účinné užívání léků – antidepresiva nebo beta-blokátory. V případě, že nadměrné pocení je výsledkem změn souvisejících se stárnutím, je nutná pečlivá osobní hygiena, doporučujeme používat suché deodoranty, talek, krémy.

Chcete-li snížit projevy pocení, dodržujte následující obecná doporučení:

– Osobní hygiena,

– Vliv na autonomní nervový systém prostřednictvím cvičení, temperování postupů,

– Používání speciálních deodorantů a antiperspirantů.

Způsoby, jak bojovat pocením

Velmi účinný je botox, píchá se do podpaždí, nevýhodou je vyšší cena a skutečnost, že práce potních žláz je blokována pouze po dobu šesti měsíců, a pak musíte postup opakovat.

Technologie laserového ošetření spočívá ve zničení potních žláz. Zákrok se provádí v narkóze. Nevýhodou – vysoké náklady a kontraindikace pro určité skupiny pacientů.

Nejvíce extrémní způsob, jak se zbavit pocení je chirurgické odstranění nervů, které aktivují činnost potních žláz – sympatektomie. Při jednoduché operaci se provedou malé řezy pro zavádění malých kamer a chirurgické nástroje.

Ale každá operace – je vždy riziko. Takže než se rozhodne, je zvážit všechny klady a zápory. A s ohledem na skutečnost, že po takové operaci, se vyřeší problém pouze na jednom místě, tělo si pro pocení najde úplně jiné místo.

V některých zemích je použití této metody léčby zakázáno, dokud nebudou provedeny řádné testy.

V přítomnosti nadváhy je třeba poznamenat, aby došlo k úbytku kil, což samozřejmě vede ke snížení pocení.

Nezapomeňte, že pocení může být způsobeno i přemírou kořeněných jídel. Je nutné přezkoumat šatník a dát přednost oblečení vyrobených z přírodních tkanin, které absorbují vlhkost lépe než ostatní.