Jak vyléčit rýmu pomocí lidových prostředků

Výtok z nosu – je nejen příznakem blížící se neočekávaného nachlazení nebo chřipky, rýma je navíc zdraví škodlivá a nepůsobí ani vzhledně. Jak vyléčit rhinitidu – zánět nosní sliznice pomocí lidových prostředků? Komplikované dýchání, v důsledku čehož je tělo špatně zásobovány kyslíkem, může mít vliv na srdce. Ucpaný nos nevypadá ani atraktivně. Kromě charakteristického otoku a zarudnutí, může přinést jeho majiteli i jiné potíže.

Lidové léky na nachlazení

Mezi způsoby boje s výtokem z nosu (rýma), lékárny nabízí spoustu prostředků. Jejich účinnost je nesporná, avšak nejsou vhodné pro každého pacienta a stupeň účinnosti je třeba zjistit experimentálně. Navíc, velmi často mnoho z nich mohou způsobit návyk, a pak se bez „oblíbeného“ spreje nebo kapek pořádně ani nenadechnete. Použitím časem prověřených lidových prostředků vám toto nehrozí.

Tak, jak vyléčit rhinitidu lidovými prostředky?

Pokud často trpíte zánětem nosní sliznice, doporučujeme začít s pěstováním Kalanchoe. Čerstvě vymačkanou šťávu z rostlin listů kapeme do nosu 2 nebo 3 krát denně, do ústupu rýmy.

Med vytahuje z bakteriálních buněk tekutinu, dehydruje je a zabíjí. Med dokáže zlikvidovat skoro každý typ bakterie. Fantastický pomáhá i červená řepa, používá se čerstvě vymačkaná šťáva, použití 5 až 6 kapek. Nebo do řepné šťávy vložte vatový tampon a umístíte jej do nosní dírky na krátkou dobu.

Kumulativní efekt na tělo má spojení medu a řepy – jedna čajová lžička medu a 3 lžíce řepné šťávy. Používá se 3 až 5krát denně, několik kapek dávkování.

Nebo si nachystejte stejný díl rostlinného oleje a mrkvové šťávy s přídavkem několika kapek česnekové šťávy, kloktejte 3 krát denně.

Tip redakce: Vyzkoušet můžete také Virostop.

Když se rýma teprve začíná, ráno a večer si nakapejte do nosu citrónovou šťávu. Pokud vám již rýma propukla naplno, zalijte vroucí vodou nakrájenou cibuli a inhalujte.

Stejný díl slézu, majoránky, řebříčku, plicník, podběl, prvosenku zalijte horkou vodou a intenzivně vdechujte jejich éterické oleje nebo si z nich můžete připravit čaj.

Olej z kustovnice se používá k natírání hrudníku nebo na inhalování.

Velmi efektivní jsou zábaly noh. K tomu stačí navlhčit gázu v alkoholovém roztoku kajenského pepře, zabalit nohy, nazout vlněné a šup do postele.

Kdykoliv cítíte, že na vás něco jde, přiložte si láhev s horkou vodou na hrudník. Vysokou teplotu sníží octový zábal nohou. Vypoťte ze sebe rýmu v sauně (jen ti, kteří mají zdravé srdce). Na kašel a průdušky pomůže cibulový med.