Domácí léčba hemoroidů

Tento článek popisuje několik metod, kdy si lidé mohou hemoroidy odstranit pomocí domácí léčby. Nicméně doporučujeme, aby vyhledali lékařskou pomoc pro diagnózu hemoroidů a zbavení se jich navždy.

Než se ponoříme do problematiky domácího léčení hemoroidů, podívejme se na příčinu problému. Hlavní příčinou hemoroidů je otok žil kolem vnější strany konečníku, obvykle v důsledku chronické zácpy nebo zvedání těžkých břemen.

Nepohodlí v konečníku je zesíleno, někdy se bolest stane až nesnesitelná a defekace může být doprovázena krvácením. V takových případech je nutno vyhledat lékaře ihned, pro mnoho lidí. Domácí léčba hemoroidů – to je obvykle první krok v procesu léčení.

Mnoho lidí se o přírodní léčbu hemoroidů zajímá. Zda tato léčba je vhodná pro každého, nelze s jistotou říct. Každopádně vám domácí léčba hemeroidů potlačí bolesti při stolici.

Domácí léky pro léčbu hemoroidů

Hlavní trik je zařadit do svého jídelníčku velké množství tekutin, ke změkčení stolice a pravidelně udržovat určitou dietu. To jsou jednoduché domácí léčebné postupy pro hemoroidy.

Snad nejjednodušší z nich – cibulová šťáva, která zastaví průtok krve během stolice. Druhým důležitým nástrojem k zastavení krvácení – odvar ze sezamového semínka, pije se studený 2-3 krát denně.

Lidé s hemoroidy by do svého jídelníčku měli zařadit banány a mango. Zralé banány nebo mango, smíchané s mlékem, jezte čtyři až pět krát denně, do doby než se hemeroidů zcela zbavíte.

Dokonce i šťávy získané z mrkve, špenátu, ředkvičky, máty a citronu listů mohou působit jako efektivní domácí léčba hemoroidů.

Doporučuje se pojídání kaštanu koňského (Jírovec maďal), který pomáhá ke zvýšení průtoku krve a snižuje otok.

Nicméně, pro pacienty trpící nemocemi jater a ledvin není tato léčba vhodná. Je také třeba mít na paměti, že po každém pohybu střev, řiť by měla být pečlivě promytá, a není-li to možné, pak by měl být použít zvlhčený toaletní papír a některé lékařské čistící prostředky.

A jako vždy, byste se měli poradit se svým lékařem, dříve než se pustíte do jakékoliv léčby, protože i jednoduché postupy mohou nepříznivě ovlivnit vaše zdraví.