Jak se zbavit bradavic podle lidových prostředků

Každý chce mít hladkou a zdravou pokožku. Přítomnost papilomů nejen výrazně snižuje vizuální přitažlivost, ale také ukazují na přítomnost papilomaviru v těle. Boj proti této pohromě není snadný, ale není nemožný. Zejména se můžete zbavit bradavic pomocí lidových prostředků.

Jak se zbavit bradavic

Hlavní metoda u svépomocného odstranění papilomů je zaměřena na odstranění pouze vnějšího projevu nemoci. Odstranění některých bradavic neřeší celý problém, ale může dojít k aktivaci viru. Je nutné použít komplexní přístup k boji proti papilomaviru. Spolu s odstraněním kožních lézí zahrnuje příjem antivirových léčiv, stejně jako prostředky stimulující výsev bradavic.

Jak se zbavit bradavic a odkud pocházejí

Papilomatóza se projevuje jako hrbolaté výrůstky různých velikostí, tvarů a barev – od průsvitných k velmi tmavým. Je pravidlem, že se na těle vytvářejí po 35 letech. Ale není to spojené s procesem stárnutí, jde o nemoc virové povahy.

Chybné je tvrzení, že je to velmi nakažlivé. HPV se přenáší pouze při úzkém kontaktu, a to jak sexuálně, tak i při běžní každodenní činnosti, případně z matky na dítě během těhotenství nebo při porodu. Ale to vše závisí na stavu imunitního systému.

Vakcína, bohužel, není. Aby se zabránilo infekci, lékaři doporučují dodržovat hygienické požadavky, sledovat celkový zdravotní stav a být selektivní v intimních vztazích.

Lékařské odstranění kožních výrůstků prováděné s pomocí léků, jako je kyselina salicylová, ferezol, verrukatsid, solkoderm, vlaštovičník, a tak dále. Tyto prostředky bradavice spálí, přimějí je odumřít.

Jak se zbavit bradavic:

– chirurgie (řezání skalpelem nebo laserové aplikace)

– elektrokoagulace (pomocí vysokofrekvenčního proudu),

– kryogenní technika (zmrazení tekutým dusíkem);

– použití radionozha (pálení v důsledku vysokofrekvenčních vln).

Tyto postupy by měly být prováděny zkušeným odborníkem k získání uspokojivých výsledků, a prevenci zánětu, zjizvení a další problémy. Bolestivost postupu závisí na oblasti, kde jsou bradavice umístěny, stejně jako na individuální citlivosti. V některých případech lze použit lokální anestetika.

Jak se zbavit bradavic lidovými prostředky:

– Aplikuje se šťáva z pampelišky, vlaštovičníku, kyselého jablka a česneku. Někdy se používají amoniak nebo octová esence. Natírejte je, alespoň pětkrát denně až do úplného vymizení.

– Pomáhá i tato pasta – stejný díl kalanchoe a česneku. Do směsi přidejte trochu tuku nebo jakékoliv krému. Natřete na horní stranu gázy a přiložte na bradavice, nechte působit několik hodin. Tento postup vyžaduje více opakování.

– Brambory je třeba jemně rozmačkat, hmotu pak přiložte na bradavice a ponechte po dobu několika hodin. Zbývající šťávu doporučujeme vypít. Léčba tímto způsobem je dlouhodobá.