Víte, jaká je ta správná kancelářská židle k počítači?

Způsob nesprávného sezení u PC se dříve nebo později nepříjemně projeví na našem zdraví. Mnoho z nás v dnešní době tráví na židli mnoho času. Často je to většina času každý den. Pokud máte sedavé zaměstnání, pečlivě vybírejte kancelářská židle k počítači.

Na kancelářské židli u svého počítače často strávíme i několik hodin. I tato práce nás unaví a tak se po návratu z práce opět posadíme někam do křesla ke slastnému odpočinku. Chybí nám pohyb. Velké množství lidí zapomíná na to, že naše tělo na dlouhodobé sezení není uzpůsobeno. Kulatá záda, ohnutá šíje, nesprávně zvolená židle k PC a nevhodně tvarovaný sedák bez bederní opěrky a područek pak udělá své. Bolesti zad i šíje nás trápí a stupňují se.

Kancelářská židle k PC

Ať už je to černá či bílá kancelářská židle, spíše než na barvu se zaměřme na ergonomické sezení. Většinu zdravotních komplikací můžeme odbourat správným výběrem. Kancelářská židle k počítači musí být kvalitní, doplněná pravidelným pohybem a dostatečným spánkem. Pokud budete správně sedět, přijde úleva a bolesti zmizí. Tělo se dokáže při správném sezení i zpevnit. Je velmi důležité, kolik času v sedě strávíte. Kancelářská židle má být vybírána podle tělesných parametrů, výšky i váhy. Záleží na tom, jaké funkce kancelářská židle k počítači má.

Kancelářská židle k PC a její výběr

Kancelářská židle k počítači si žádá své. Pěkný vzhled není všechno. Levné židle k PC mívají nižší životnost a postrádají ergonomické vlastnosti. Šetří se u nich na použitých materiálech i na jejich funkcích. Pokud je jako výplň použita molitanová drť nebo jen nekvalitní molitan, prosedíte jej velmi brzy. Nekvalitní potahované materiály často brzy vyblednou a tvoří se na nich žmolky. Takové kancelářské židle také nemají velké možnosti přizpůsobení ke správnému sezení. Je třeba moci nastavit výšku sedáku i područek, náklon opěráku, ale i bederní opěrky či opěrky hlavy. Pro dlouhodobé sezení vsaďte na kvalitní židli a do své kancelářské židle k PC investuje. Zdraví máme jenom jedno a tato investice se opravdu vyplatí.