4 rady pro výběr bytového textilu

Potřebujete nový bytový textil pro zútulnění domova? V takovém případě se vám budou hodit následující rady, s jejichž pomocí zdokonalíte svůj domov. Výběrem správných kousků a při dodržení jednoduchých zásad během nákupu navíc nemusíte za pořízení bytového textilu utratit tak velké částky.

Správné rozměry

Jedním ze základních předpokladů pro výběr správného bytového textilu jsou vhodné rozměry. Ty vybírejte podle toho, jaké máte polštáře, okna a podobně. Dobře padnoucí rozměr je totiž základním předpokladem toho, aby bylo zvolené řešení dostatečně estetické a správně funkční. Pozor si dávejte například u povlečení, protože existují i prodloužené varianty či model určený pro velkou francouzskou deku.

Barevné sladění

Zároveň je potřeba myslet na estetickou stránku, kdy vybírejte vhodné barvy nebo takové vzory, které vám budou ladit k ostatnímu vybavení. Platí to zejména pro výraznější a větší prvky, jako jsou závěsy nebo záclony. K nim můžete přidat drobnější dekorativní prvky v podobě povlaků na polštáře, přehozy a podobně. Cílem je vytvořit sladěný domov.

Hotové záclony a závěsy

Pokud si chcete usnadnit výběr, ale zároveň zvolit padnoucí řešení, vyplatí se vám vybírat mezi hotovými záclonami. Pokud chcete dosáhnout trochu více elegantního dojmu, vyberte si hotové voálové záclony. Dekorativní a praktické zároveň mohou být i závěsy na okna, se kterými vyřešíte zastínění i elegantní orámování oken.

Velký výběr a výhodné ceny

Pro maximální spokojenost s výběrem nového bytového textilu musíte vědět, kde máte hledat. Bytový textil totiž můžete vybírat na internetu, kde je nabídka dostatečně široká a jsou zde nejrůznější varianty z pohledu rozměrů, barevných provedení nebo použitých materiálů. Díky tomu můžete ušetřit stovky až tisíce korun z rodinného rozpočtu, ale přesto získat všechno potřebné pro krásný domov.