Těšíme se na Vánoce. Jaká bude letošní výzdoba bytu?

Proč se letos nepokusit o originální vánoční výzdobu bytu? Snažme se ustoupit trochu od obvyklých pravidel slavnostní výzdoby bydlení – vánoční ozdoby by měly být zvláštní a jedinečné. Tradičně, blikající světla nám mohou nahradit girlandy nebo si můžete vyrobit vlastní tvary ze světelných hadic a kabelů. Třpytivá stuha vypadá skvěle v okenních a dveřních otvorech či na spojovacím schodišti, také na stěnách a stropu. Santa Claus a sněhulák. Klasika, kterou si oblíbily naše děti. Proč stále kupovat tyto figury v supermarketech, když si je můžete vyrobit sami. Nakreslit nebo natisknout je na papír formátu A4 výkresů sněhuláky, saně, soby, skřítků a jiné zvládne každý. Opatrně je vyřízněte a ozdobte jimi okna, stůl, police atd.

christmas-1521355_1280

Vánoční koule – základ veškerého zdobení

Vánoční koule – třpytivé baňky se používají dlouhá léta. V případě, že máte doma již nepoužívané ozdoby, nenechávejte na ně sedat zbytečně prach a vyrobte z nich nové. Koule rozmačkejte na střepy, které nalepte na stuhy, svíce, jednobarevné koule a další. Originální vánoční koule mohou být zavěšeny od barů až po lustry nebo je pověste na okenní římsy a klenuté otvory, případně je jednoduše rozprostřete chaotickým způsobem na okenních parapety a police. Dominantou výzdoby je vánoční osvětlení, které neztrácí svůj význam při výzdobě interiéru a venkovního prostředí.

christmas-1118626_1280

Figurální sněhové vločky na okna

Další originální vánoční výzdoba. Vzorované dekorace jsou nejvhodněji aplikovány na sklo pomocí šablony a speciálního „umělého sněhu“. Vystřihněte si z tvrdého papíru vločku, navlhčete vodou a nalepte na sklo. Pak použijte sprej „sníh“. Po 10 minutách opatrně odstraňte papírovou sněhovou vločku. Na konci Vánoc vzory mohou být snadno odstraněny ze skla s vlhkým hadříkem. Sladkosti a cukrovinky jako ozdoby – čokolády, bonbóny, kolekce a perník. To vše lze použít jako ozdoba stromečku a štědrovečerního stolu.