Jezte s noblesou

Jídelna patří k jedné ze dvou místností, kde většinou přijímáme návštěvy. Spolu s obývacím pokojem je tak reprezentativním místností, který by měl splňovat určité požadavky. Jak si hezky zařídit jídelnu?

Moderní vybavení je základ

Jedním z hlavních atributů jídelny je modernost. Jasně, mít celou místnost ve stylu z devatenáctého století působí velmi dobře, jenomže to hodně ubírá na praktičnosti, která je v tomto případě dost důležitá. Zvláště pokud máte na stejném místě i kuchyni, což je dnes běžné. Takže moderní design veškerého zařízení je nutností.

U stolu se neobejdete bez jídelní židle. Jejich počet závisí na velikosti stolu, kterou si musíte určit podle počtu běžných strávníků ve vašem bytě. Nejlepší je koupit zařízení pro další dva hosty navíc, abyste mohli během návštěvy obědvat společně.

Jaký zvolit nábytek?

Základní typy stolů jsou kulatý čtvercový, kulatý či obdélníkový. I když kulatý může zapadat do vaší představy o zařízení interiéru, je třeba si uvědomit, že je na něm obecně málo místa. Kromě talířů a soli na něj už skoro nic jiného nedáte. To ovšem ještě neznamená nic ohledně toho, že byste si ho neměli pořídit. Jeho výhodou naopak bývá zabrání jen malého prostoru a snadný přesun po celém bytě v případě potřeby. Pro páry jde o ideální řešení. Oproti tomu obdélníkový stůl počítá nejméně se šesti strávníky a jeho přednosti a zápory jsou přesně opačné než u kulatého typu. Kompromisem tedy zůstává čtvercová možnost, kde se pohodlně a s dostatkem místa nají čtyři lidé. Problém zůstává v tom, že většina pokojů v bytech je koncipována obdélníkově, tudíž se většinou tvar do čtverce tolik nehodí.

Vyberte si kvalitní nábytek do jídelny. Díky němu bude váš byt vypadat lépe. Jídlo přece patří k tomu nejdůležitějšímu, co nás drží při životě, není dobré ho jen tak do sebe naházet. A právě příjemné prostředí nám ve vychutnání pokrmu pomůže.