Vylaďte si doma vypínače a zásuvky

Nachází se v každé místnosti, přesto jim lidé věnují málo pozornosti. Zamyslete se i vy nad tím, jaké zásuvky a vypínače máte doma. Nestálo by za to je vyměnit? Dnešní modely jsou nejen nutným vybavením, ale i skvělým doplňkem interiéru.

Současné zásuvky a vypínače se vyznačují moderním, stylovým či retro designem, takže si bez problémů vyberete takové, které se přizpůsobí vaší domácnosti. Své modely u nás prodává několik výrobců a každý z nich nabízí více designových řad. Skvělou volbou jsou například vypínače a zásuvky ABB.

Máte raději zaoblené nebo ostré hrany?

Jestliže toužíte po oblých tvarech a lesklém provedení, budou vám vyhovovat zásuvky a vypínače ABB Tango. Naopak řada ABB Swing, Swing L nabídne výraznější rámečky a ostré hrany. ABB má v sortimentu nejen klasické bílé varianty, ale i béžové a hnědé. Výraznějších barev se nebojte, vypadá moc hezky, když dáte na světlou zeď kontrastní vypínač. Musíte však počítat, že se stane výrazným doplňkem. Je jen na vás, zda z vypínačů uděláte spíš minimalistický prvek, nebo nepřehlédnutelný detail.

Potrpíte si na moderní design?

Chcete-li si vybrat modely skutečně podle posledních trendů, podívejte se na vypínače a zásuvky Valena Life. Značka Legrand Valena totiž vsází na módní čtverec ve čtverci a kromě neotřelých barev přichází dokonce třeba s květinovými motivy. Velkým plusem je možnost libovolně kombinovat rámečky Legrand Valena s vypínači. Bez problémů můžete zvolit bílý vypínač a barevný rámeček, vypadá to skutečně elegantně. Rámečky Legrand Valena Life jsou k dispozici například s růžovou, mahagonovou, stříbrnou, zlatou, perleťovou nebo hliníkovou povrchovou úpravou.

Na zásuvkách, které jsou umístěné za nábytkem, lze ušetřit. Tam si klidně pořiďte obyčejné bílé. Jinak si ale dejte na výběru záležet. Třeba do dětských pokojíčků se skvěle hodí jasné barvy jako žlutá, modrá, oranžová či zelená. Výbornou volbou jsou matné vypínače, na nichž nejsou vidět otisky prstů. Však si prohlédněte nabídku a sami uvidíte, co všechno se dá dnes sehnat.