Máchovo jezero zve k návštěvě a ochlazení…

Rozhodli jste se vyrazit na dovolenou na poslední chvíli a vaše oblíbené destinace jsou již plně obsazené? Máme pro vás skvělý tip, a ještě několik posledních míst v báječné lokalitě. Zavítejte do Libereckého kraje k šestému největšímu rybníku v Čechách a největšího rybníku Česka mimo jižní Čechy. Máchovo jezero a 4lůžkové chatky s chladničkou jsou připraveny na váš příjezd. Pro vysvětlení jen uvádíme, ačkoliv hovoříme o Máchově jezeře, ve skutečnosti se jedná o rybník. Byl založen již ve 14. století na příkaz českého krále Karla IV., avšak název Máchovo jezero se vžil postupně až koncem devatenáctého století. A to na počest Karla Hynka Máchy, který zde velmi rád pobýval.

Romantika u jezera, písčité pláže a zábavné vodní atrakce!

Máchovo jezero leží na území města Doksy a je velmi vyhledávanou atraktivní turistickou destinací. Nejen proto, že poskytuje spočinutí na písčité pláži, ale i vodní radovánky, které využijí určitě s radostí a nadšením vaše děti. Můžete vyrazit i na výlet parníkem a pokochat se krásnou okolní přírodou. Je lemovaná panoramaty vrcholu hradu Bezděz a členitým pobřežím, kde spatříte vrchy Borný a Šroubený. Máchovo jezero chatky vám zaručí, že budete mít zážitky na dosah!

Zvolte skvělé ubytování a o jednu starost máte méně

V první řadě ale musíte mít zázemí, odkud budete na výlety vyjíždět, a tím je například ubytování v chatové osadě Elite Staré Splavy. Určitě uvítáte ve dnech parna i vlastní chladničku a zajištěné stravování. V areálu naleznete jídelnu s barem a vy si už jen vyberete, zda požadujete polopenzi či plnou penzi a věřte, že po dni stráveném u vody vám řádně vyhládne! Navíc je zde stravování vážně skvělé a cenově příjemné. K nadcházejícím létu patří samozřejmě i oblíbené grilovačky a opékání špekáčků nad ohněm. Vše je v osadě k dispozici, včetně zapůjčení grilu.

Na šlapadla či na výlet parníkem? Anebo výlet na zříceninu hradu Bezděz s nádhernou vyhlídkou?

Vaše ratolesti nepochybně nepohrdnou houpačkami, prolézačkami a pískovištěm, které jsou taktéž k dispozici. Děti se zaručeně nudit nebudou, jelikož i okolí Mácháče nabízí spoustu sportovního a rekreačního vyžití. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost. Zkusíte minigolf, kolotoče, trampolínu anebo vyrazíte s dětmi na vodu a vyzkoušíte šlapadla, lodičky či si vychutnáte klidnou plavbu parníkem?