Víno je nápojem králů

Češi by se dali rozdělit celkem snadno na dvě skupinky. Na ty, kteří holdují pivu, a na ty, kteří nedají dopustit na víno. V posledních letech obliba vína mezi lidmi stále roste. Češi se naučili tento nápoj náležitě ocenit a už se nespokojí pouze s rozlišením na červené a bílé. Chtějí vědět více, a pokud jim zachutná, nevadí jim si za skutečně kvalitní víno připlatit.

Není víno jako víno

Zřejmě nejoblíbenější jsou v tuzemsku moravská vína. Morava je od nepaměti oblastí, kde se vínu daří. Vznikají zde skvělá bílá, červená i růžová vína. V posledních letech mnoho lidí kromě vína z Moravy objevilo také kouzlo burčáku. Jde o částečně zkvašený hroznový mošt, jehož sezóna připadá každoročně na období srpna a září. A vždy nejlépe chutná vychlazený. Burčák je skvělé osvěžení na pozdní letní večery při posezení na zahrádce, pokud si však potrpíte na něco luxusnějšího, není nic lepšího než pravé šampaňské. To se skvěle hodí na oslavu jakékoliv speciální příležitosti. Zřejmě neznámější a nejprestižnější značkou šampaňského je francouzský Möet. Musíte se ovšem připravit na to, že za lahev pravého šampaňského si připlatíte. O něco méně pak stojí sekt neboli šumivé víno. Pro výběr správné chuti sektu je důležité především označení Dry, Brut či Demi Sec. Od tohoto názvu se totiž odvíjí sladkost, nebo naopak suchost nápoje.

Víno a destiláty

Skutečně velkou a pestrou škálu sudových vín, šampaňského, ale i destilátů najdete v nabídce prodejce Vína a destiláty. Sortiment této společnosti zahrnuje produkty jednak od těch nejlepších dodavatelů z celé Moravy, ale také velmi kvalitní zahraniční vína. Můžete si tak vybrat vína z Německa, Rakouska či vinařské velmoci Francie. Jako skvělý dárek darujte svým obchodním partnerům například reklamní vína pro firmy. Vlastní logo umístíte buď na etiketu lahve, nebo na potištěnou dárkovou krabičku.