Trápí vás jarní únava? Na vině může být nedostatek hořčíku

Přibývající světlo, kdy však stále není dostatek slunečních paprsků a tělo je po zimě unavené, v mnoha případech vede k projevům jarní únavy. Na vině přitom může být i nevhodná strava, kdy chybí důležité minerály a vitamíny, jejichž dostatečné množství pomáhá organismu. Co konkrétně ovlivňuje hořčík a s pomocí jakého doplňku stravy ho snadno doplníte? To se dozvíte v tomto článku.

Jak se projevuje nedostatek hořčíku

Pokud trpíte nedostatkem hořčíku, může se u vás projevovat typická únava i přes dostatečný odpočinek. Kromě toho se přidává také nesoustředěnost, nervozita a nejrůznější svalové křeče. Z toho důvodu je zřejmé, že hořčík má své místo v jídelníčku. A pokud není dostatečně doplňován právě ze stravy, přichází na řadu doplňky stravy v optimální kvalitě, se kterými je možné deficit dorovnat.

Kvalitní doplněk stravy s hořčíkem

Při stresové nebo větší pohybové zátěži a vždy, když pociťujete nedostatek hořčíku, přidejte tento prvek do těla ve formě doplňku stravy. Dobrou volbou jsou například tablety Hořčík 200 mg. Dávkování je jedna až dvě tablety denně podle obtíží a potřeby doplnění tohoto prvku. Při dlouhodobém vypětí je vhodné hořčík užívat dlouhodobě, protože se podílí na celé řadě metabolických procesů a mimo jiné pomáhá také s udržováním pevnosti kostí společně s vápníkem.

Nezapomeňte i na další vitamíny a minerály

Na Gigalekarna.cz výhodně nakoupíte nejenom hořčík v tabletách, ale i další doplňky stravy s obsahem vitamínů či minerálních složek. Ty vám mohou pomoci s posílením imunitního systému, při boji s únavou a pro zlepšení regenerace například po cvičení.  Kvalita je u těchto doplňků naprosto zásadní stejně jako složení. V nabídce najdete i produkty určené pro vegany, které jsou vyrobeny pouze z rostlinných složek.