Zkuste místo příček ze sádrokartonu praktické vestavěné skříně

Pro toto řešení v interiéru se hodí rčení: Dvě mouchy jednou ranou. Ano, zdi dokážete hravě nahradit vestavěnými skříněmi. Praktičtější řešení si do interiéru snad už ani nejde pořídit.

Málokdo neustále nezápasí s nedostatkem místa pro ukládání. Pouze uložené věci snadno najdeme a dostatek úložných prostor nám zachová v bytech a domech pořádek. Dalším problémem je pak nevhodný úložný prostor. Takový, který má nesprávnou velikost, nevhodné členění, a sám o sobě je důvodem, proč musíme často uklízet. Typickým příkladem jsou běžné šatní skříně a další nábytek, který není na míru.

Mnohdy neumíme k zařizování interiéru přistupovat chytře

Dostaneme „do vínku“ zrekonstruované podkroví, nádherný prostor zcela bez zdí. Je téměř jisté, že jej budeme chtít a potřebovat rozčlenit na jednotlivé místnosti – ložnici, dětské pokojíky, třeba najít i prostor pro šatnu. Pojďte to udělat ale chytře. Nebudujte nesmyslné příčky, ke kterým pak budete přistavovat nepraktický nábytek. Místo příček si nechte rovnou zabudovat vestavěné skříněNebojte se je řešit rovnou oboustranně. Budou ještě praktičtější.

Udělejte si ložnici rovnou s vestavěnou šatnou

Vestavěné skříně do ložnice, a je jedno jestli v podkroví nebo v běžném prostoru, mohou též vypadat jinak než pouze ode zdi ke zdi (a samozřejmě do stropu). Vybudujte z nich klidně příčku, za kterou se může ukrývat další část šatny. Zatímco do prostoru ložnice mohou být dveře šatní skříně, na druhou stranu si pak vystačíte s otevřenými policemi. Vestavěná šatna je velkým hitem. V ložnici může šatní vestavěná skříň opticky oddělovat i koupelnu.

Pomocí vestavěné skříně dokážete velký dětský pokojík rozdělit na dva

Vestavět skříň do prostoru dětského pokojíku je snadným způsobem, jak rychle získat dva pokojíky místo jednoho, bez stavebních prací, navíc se získáním obrovských úložných prostor pro obě děti. Zbavit se pak můžete všech skříní a skřínek, které pouze zabírají prostor a bývají pro děti při hře nebezpečnými. Chytrou volbou povrchu dveří skříně dokážete pomocí zrcadel opticky prostor zvětšit, nebo vytvořit praktickou kreativní plochu, když využijete dveře s nátěrem tabulovou, či tabulovou magnetickou barvou.