Nebojte se topit černým uhlím

Stavíte nový dům, stěhujete se, nebo budete rekonstruovat své stávající bydlení? Možná jste uvažovali o tom, čím bude vhodné topit, a zastavili se u tří nejčastějších možností – uhlí, plyn a elektřina. Ceny plynu a elektřiny bohužel rostou, a tak spousta lidí volí uhlí. Nejspíš to nebude špatná volba ani pro vás, protože kromě ceny má mnoho dalších výhod.

Důležité je ujasnit si, že se budeme bavit o černém uhlí. To hnědé nemá takovou výhřevnost, navíc je hodně nešetrné k životnímu prostředí. Sice je levnější, ale tím výčet jeho výhod končí.

Je ohleduplné k životnímu prostředí

Lidé se v dnešní době snaží chovat ekologicky a černé uhlí tuto životní filosofii podporuje. Největším znečišťovatelem ovzduší je hnědé uhlí, černé patří k šetrnějším palivům. Platí to obzvlášť při spalování v moderních kotlích, které si umí z každého kousku uhlí vzít maximum tepla.

PYTLOVANÉ HNĚDÉ UHLÍ PRO AUTOMATICKÉ KOTLE, RIDEPAL AUTOMATIC, 800 KG, zdroj: optimtop.cz

Má vysokou výhřevnost

Kdybyste si nakoupili hnědé uhlí, museli byste ho mít daleko více, což by bylo náročnější na skladovací prostory. Také by bylo potřeba daleko častěji přikládat, protože má nižší výhřevnost. Naopak výhřevnost černého uhlí se pohybuje okolo 23,1 MJ/kg a díky tomu stačí přikládat do kotle menší množství paliva a méně často.

Manipulace s ním je bezpracná

Dříve sice bylo nezbytné si uhlí složit do sklepa, nicméně dneska už je všechno jinak. Uhlí se prodává hezky pytlované na paletách, a máte-li doma vhodný povrch, paletovým vozíkem se dá dovézt až na místo skladování. Že jste ještě uhlí v pytlích neviděli? Podívejte se do nabídky firmy Optimtop, která nabízí prodej uhlí pro celou ČR. Když si objednáte jednu paletu (750 kg nebo 800 kg), budete mít rozvoz zdarma.

Díky automatickým kotlům nebudete mít ani příliš práce s přikládáním. Zásobník stačí naplnit jednou za čas a kotel funguje sám od sebe. Potřebujete ještě další důvody, proč topit černým uhlím?

Be Sociable, Share!