Jizerské hory si vás podmaní nejen malebnou přírodou

Plánujete zimní dovolenou? Chcete však zůstat v České republice? Jizerské hory jsou ideálním turistickým cílem, přestože se jedná o naše nejsevernější pohoří. Čeká na vás celá řada významných přírodních rezervací a samozřejmě nechybí ani rašeliniště či vodní nádrže. Přijdou si na své i nadšenci cyklistiky, protože oblast je protkaná hustou sítí cyklotras. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se můžete v Jizerských horách těšit.

Vzhledem k tomu, že je o penziony v Jizerských horách velký zájem, je nezbytné si zarezervovat ubytování v předstihu.

Liberec

Dominujícím městem Jizerských hor je Liberec, který se rozprostírá pod Ještědem. Chlubí se bohatou historií i mnoha kulturními památkami. V případě, že vás nebaví pamětihodnosti, nevadí, protože vyrazíte na akční výlet. Výšlap na Ještěd si jednoznačně užijete, protože na vás čekají panoramatické výhledy na daleké okolí. Vrchol zdoláte pěšky, na kole, ale klidně i kabinovou lanovkou.

Jestliže sháníte penzion v Liberci, máte určitě z čeho vybírat. Přijdete si na své, ať už sháníte rodinné apartmány, nebo jednolůžkové pokoje.

Bedřichov

Dalším zajímavým místem je rozhodně Bedřichov, který dávno není jen zapadlou osadou v Jizerských horách. V současné době představuje populární oblast pro letní i zimní rekreaci. Bedřichov má dlouhou historii, která se píše od 16. století, a původně představoval jakousi osadu okolo velké sklářské hutě. Proslavil se však především Jizerskou padesátkou.

Podívejte se na penzion v Bedřichově, určitě najdete takový, který vám bude vyhovovat svou nabídkou služeb i úrovní.

Jizerské hory toho nabízí mnohem více. Objevte vedle Ještědu i vyhlídky Krásná Maří, Paličník a Ořešník. Svou krásou vás dostane národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Najděte si tedy vhodné penziony na Penzion.cz a vydejte se na zimní dovolenou.