Nemůžete studovat kvůli rodině a práci? S MBA to jde!

Většina žen se domnívá, že je potřeba si zvolit, zda chtějí budovat kariéru, nebo se starat o rodinu. Ve skutečnosti ale tato srdcervoucí volba vůbec není nutná, ve 21. století mají i ženy právo na kariéru, aniž by se musely vzdát dětí a dalších rodinných radostí. Dokonce se dá u práce a rodiny i studovat.

Působíte na nějaké manažerské pozici či ve státní správě a chcete se v profesním žebříčku posunout zase o příčku výše? Jsou dvě možnosti jak toho dosáhnout. Můžete čekat, než nasbíráte patřičné zkušenosti, nebo proces urychlíte doplněním vzdělání. Studium MBA zvládnete i při práci a starostech o rodinu. Sice to bude časově náročnější, ale za odměnu získáte lepší pracovní uplatnění a vyšší finanční ohodnocení, což je pro rodinu ve finále přínosné.

Základem je výběr dobré školy

Studium MBA je sice samo o sobě koncipované tak, že neprobíhá úplně klasicky, ovšem konkrétní pojetí se liší podle školy. Toužíte-li po co nejvíc flexibilním přístupu, zaměřte se na školu Business Institut. Ta se vyznačuje opravdu moderní formou výuky, pouze čtyřikrát za semestr je doporučováno dopravit se do Prahy na lektorská setkání, zbytek studia probíhá prostřednictvím e-learningu. Navíc ke každému studentovi přistupují individuálně a umožňují mu do velké míry ovlivnit studijní plán.

Náročnosti studia se bát nemusíte. Budete mít k dispozici dostatek online materiálů, z nichž se naučíte vše, co vás jen bude zajímat. Studenti mají přístup do knihovny s více než tisícem odborných titulů, které jsou rozesílány po celé ČR, a také do online knihovny. Vždy je navíc možné nejasnosti konzultovat s lektory.

Také na zaměření MBA záleží

Titul MBA je určen zaměstnancům středního a vyššího managementu, majitelům společností, podnikatelům, ředitelům či pracovníkům státní správy. Zdá se vám, že je to docela široký rozsah? MBA je totiž k dispozici v různých programech. Můžete si tedy vybrat třeba obor Soft skills zabývající se problematikou vedení lidí nebo zaměření Veřejná správa. Nemá cenu studovat něco, co dále nevyužijete, pouze pro titul.

Pořád nevěříte, že by vám při práci a studiu zbýval ještě čas na rodinu? Podívejte se přímo na osobní reference absolventů programu MBA na Business Institutu a zaměřte se na reakce žen. Není jich tam zrovna málo.