Vkusný interiérový doplněk v domě – nerezové zábradlí

Estetické dopňky, které zkrášlují a zútulňují domov, kancelář nebo byt, jsou pro domáci pohodu nebo dobrý pracovní výkon velice důležité. Stávaj se nedílnou a každodenní součástí našich životů a také životů těch. Kteří s námi daný prostor sdílejí.

V tomto článku se chceme zaměřit na trochu nenápadný, ale velice významný prvek v interiéru – tím je zábradlí. Téměř všechny prostory. Které jsou vystavěny do patra nebo na více pater, jsou nějakým zábradlím nebo záchytným systémem vybaveny. Může s jednat o nenápdaná madla přichycená na zeď, která jako zábradlí nevnímáme.

Čeho si člověk v každém interiéru všimne určitě, je kvalitní a moderní nerezové zábradlí. Společně s tradičním dřevěným masivním zábradlím je to nejčastěji používané zábradlí jak při rekonstrukcích interiérů, tak při výstavbě novách domů. Co vlastně dělá nerezové zábradlí tak zajímavým?

Materiálové kombinace u nerezového zábradlí

Nerezové zábradlí je neuvěřitelně variabilní při používání doplňkových materiálů. Téměř neexistuje materiál, který by jako doplněk k nerezovému zábradlí nepasoval. Nejčastěji se jako výplňový materiál mezi jednotlivé pole zábradlí používá sklo nebo kvalitní plast. Velice oblíbené jsou také ocelová lanka, která jsou mezi jednotlivými díly natažená.

Výběr vhodného výplňového materiálu nerezového zábradlí by měl být podřízený předvším charakteru interiéru, kde bude nerezobé zábradlí umístěno. V komerčních místnostech, jako jsou kanceláře nebo jednací místnosti nebo schodiště firemních prostor kde není třeba brát zřetel na extrémní bezpečnost, je vhodné použití ocelových lenek. Naproti tomu v obytných místnostech, a zvláště tam, kde jsou děti, je lepší použít nerozbitné sklo nebo tvrzený plast. Zábradlí slouží také jako zábrana proti nechtěnému pádu.