Mateřská škola Praha byla trefou do černého

Výběr mateřské školy pro mého syna jsem rozhodně nechtěla podcenit. Jelikož se jednalo o naše první dítě, vůbec jsem netušila, jak obtížný může výběr vhodné mateřinky být. Bydlíme sice v Praze a mohlo by se zdát, že nám nabízí neomezené možnosti, avšak opak je pravdou. Valná většina těchto zařízena byla ve velmi nepříjemně vypadajících lokalitách, kterým nepomohla ani opravená zahrada u školky. Kromě jiného byl přístup většiny pedagogického sboru velmi nepřípustný a mnohdy až arogantní. To se ovšem nedá říci o instituci Profamily, která se jako jediná může pyšnit statusem skutečná mateřská škola. Praha tak nakonec, i když jsem v to nedoufala a přemýšlela jsem i o tom, že bych syna umístila do školky mimo ní, zvítězila a já jsem za to velmi vděčná.

Mateřská škola Praha nám ukázala, že to jde i jinak

V žádné jiné školce jsem necítila tak vřelý přístup a zájem o mě a mého syna, jako ve školce Profamily, což mě utvrdilo v tom, že je to opravdu skvělá mateřská škola. Praha se pyšní obrovským procentem matek, které chodí do zaměstnání a to byl i můj případ, tudíž jsem si musela být jistá tím, že svého syna, kterému jsou teprve dva roky, umístím do instituce, kde o něj bude se vší péčí a láskou postaráno do té doby, než si opět nevyzvednu. Příjemné uvítání, možnost podívat se po školce, která působí opravdu velmi domácky a také malý prezent na konci naší návštěvy byl pro nás oba milým ukazatelem toho, že v této školce nejsme naposledy.

Syn je ve školce spokojený a to je hlavní

Rozhodně jsem nechtěla, aby syn měl nějaká traumata z toho, že musí v takto nízkém věku trávit většinu dne bez své maminky. Tudíž pro mě bylo prioritní, jaké postavení vůbec bude mít daná mateřská škola. Praha má ve svém výčtu sice nespočet institucí, které se nazývají mateřinkami ovšem s takto lidským přístupem, jaký panuje ve Profamily školce lze pouze stěží pochodit v jiné školce. Spokojenost mého syna je pro mě prioritní, tudíž ihned poté, co mi Tonda sám doma sdělil, že se těší další den do své školky, jsem si uvědomila, že jsem se nemohla rozhodnout lépe.