Inovace i úcta k tradicím: svítidla Lee Broom

Mladí, ale perspektivní. Do světa designu pronikají čím dál mladší umělci, což nevyvratitelně dokazuje také britský designér Lee Broom. Čím to, že se mladý tvůrce designových svítidel tak rychle etabloval mezi zavedené deisgnéry?

Britský design je symbolem nadčasovosti a elegance. Po celém světě má velmi dobré jméno. Jedním z nejslibnějších britských talentů poslední doby je právě Lee Broom, které sbírá jedno prestižní ocenění za druhým. V roce spatřila světlo světa první kolekce z dílny Lee Brooma. Řada nazvaná Neo Neon byla předzvěstí velkého talentu. Svítidla pocházející z rukou tohoto mladého designéra se prodávají ve více než 40 zemích po celém světě.

Snímek obrazovky 2017-06-08 v 18.45.16

Pokora i smělost

Při pohledu na moderní svítidla Lee Broom je patrná nesmírná úcta k britskému designu. Díky svému mládí však není Lee Broom omezován obvyklými konvencemi, které mnohým designérům zbytečně svazují ruce. To mu umožňuje nabídnout jiný pohled na originální britský design. Respekt mladý designér cítí i vůči tradičním výrobním technikám, jejichž využití propůjčuje všem modelům vskutku osobitý ráz a vyčleňuje je z průměru.

Zásadní vliv na jeho pohled na design mělo rozhodně setkání s extravagantní návrhářkou Vivienne Westwoodovou. Není se čemu divit, že móda je pro něj i v současné době bohatým zdrojem inspirace. Jeho doménou jsou nejen komerční interiéry, především restaurace a bary, ale i soukromé rezidence dostávají díky osobitým moderním svítidlům úplně novou, dosud netušenou podobu.

Snímek obrazovky 2017-06-08 v 18.44.52

Kontrasty i harmonie

Vznikají zde osobité kontrasty, například mezi jednoduchým, ryze minimalistickým svítidlem a lampou s výraznými detaily v podobě broušeného skla. A právě tato hra protikladů Lee Brooma nesmírně baví! Nechybí ani tradiční dřevěné detaily, ovšem použité na nezvyklých místech a neobvyklých podobách.

Portfolio designových svítidel Lee Broom je přehlídkou všech možných tvarů, kterém vám jen přijdou na mysl… Kruhy, válce, prstence, půlkoule a mnoho dalších. I přes tuto rozmanitost lze vysledovat jistou provázanost mezi jednotlivými kolekcemi. A co více, ten nejzákladnější tvar, jakým je žárovka, se dostává do centra pozornosti, po tolika letech ústrků a opomíjení…

Samostatnost i spolupráce

Lee Broom nabízí jedinečná svítidla pod svým vlastním jménem, ale stejně tak se nebrání spolupráci s jinými studii. i pro jiné, zavedené výrobce. Spolupráce se slavnými designéry je oboustranně prospěšná. Právě v oblasti designu je totiž důležitá neustálá otevřenost novým trendům a vjemům, které přichází zcela nahodile.

 

Přesvědčte se na vlastní oči, jak spolu mohou zdánlivě neslučitelné kontrasty skvěle fungovat a napomáhat vytvářet inovativní řešení!