Kvalitní kratom nakupujte u ověřeného dodavatele

Kratom (mitragyna speciosa) je tropická rostlina pocházející z jihovýchodní Asie i některých částí Afriky a má dlouhou historii léčebného a rituálního využití. Rostlina pochází z tropických a subtropických oblastí Thajska, Malajsie, Filipín, Indonésie a Papuy-Nové Guineje. Listy obsahují sloučeniny s psychotropními účinky. V následujících řádcích vám o kratomu prozradíme více zajímavých informací.

Tradičně se listy kratomu žvýkají syrové pro snížení únavy. V současné době je však kratom dostupný v mnoha dalších formách, především pak v podobě sypkého prášku a tobolek. Kratom je stále populárnějším alternativním prostředkem, který působí jako stimulant a sedativum. Používá se při chronických bolestech, zažívacích potížích i při odvykání od opioidů, ovšem na evropském ani americkém trhu nebyl schválen pro lékařské použití.

Jaké má kratom účinky?

Zřejmě chcete vědět, jaké má účinky kratom. Dvě hlavní sloučeniny obsažené v listech (mitragynin a 7-hydroxymitragynin) interagují s opioidními receptory v mozku. Při větších dávkách mají sedativní účinky, při malých dávkách zase stimulační.

Podle provedených výzkumů se kratom připojuje na stejné nervové buňky jako opioidní léky proti bolesti. Účinky kratomu obvykle nastupují do deseti minut po požití a v závislosti na dávce mohou trvat 1,5 až 6 hodin.

Mezi stimulační účinky patří například zvýšená bdělost, vysoká energie, snížená motorická koordinace. Zatímco mezi sedativní účinky spadají klid, pocity otupělosti a euforie.

Kde koupit kvalitní kratom?

Jestliže hledáte internetový obchod, který se specializuje na kratom prodej, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu KratomWorld.cz. Působí na tuzemském trhu více než rok a má na svém kontě tisíce spokojených zákazníků. Poskytuje kratom ze srdce Indonésie a doručí vám ho do jednoho až dvou pracovních dnů.