Jak předcházet jarní únavě?

Dny se prodlužují, teploty ve dne i v noci jsou stále vyšší, zima se sice své vlády ještě nevzdává, jaro je však už ve vzduchu. Vše se probouzí a příroda se nadechuje k novému životu. Všichni jsme rádi, že mrazivé dny pomíjejí, s příchodem jara se však také může přihlásit únava.

Jak předcházet jarní únavě?

Jarní únavě se asi zcela nevyhneme, můžeme však její projevy výrazně zmírnit. Pomůže nám doplnění vitamínů, ale také spousta bylinek, které přispívají k očištění organismu od zimních nánosů. Vysejeme si třeba řeřichu, brzo už vykouknou mladé kopřivy a mnohé jiné rostliny. Zelená je barvou jara a vše zelené nám dělá v tomto období dobře. Potraviny, které obsahují živé enzymy, povzbuzují detoxikační činnost jater, můžeme si gratulovat, pokud jsme si naložili domácí zelí či jinou zeleninu.

Velkou energetickou vzpruhou je určitě pobyt venku v paprscích slunce. Najednou bychom po zimě chtěli všechno stihnout hned. Ale nezapomínejme na sebe. Dopřejme si čas, ať už si vaříme voňavou bylinku nebo pečujeme své tělo. Dopřejme mu, ať se po delším období menší aktivity znova pozvolna rozjede. Vyrazme do přírody, ale pak si také odpočiňme. Organismus skvěle použije načerpanou energii a my budeme zářit.

Nechejme se hýčkat

Nechejme se hýčkat a dejme si třeba relaxační masáž. Svaly, které teď znova naplno zatěžujeme, si jistě zaslouží uvolnění. A masáž nám poskytne i časový prostor, abychom si urovnali i svoje myšlenky a s čistou hlavou si pak znova užívali první jarní dny. Rozhodneme-li se své zdraví podpořit ještě výrazněji, jaro je skvělým obdobím pro lymfatické masáže, které významně pomáhají tělu zbavit se přebytečného odpadu. Pokud jste z Ostravy, můžeme doporučit masáže Ostrava centrum, Mgr. Marii Markovou, která poskytuje krom toho i ruční lymfatické masáže Ostrava.

Naše kondice se bude stále zlepšovat, když svou činnost budeme vyvažovat odpočinkem a péčí o sebe. Protože rovnováha ve všem znamená harmonii v životě.

Článek byl připraven ve spolupráci s Mgr. Marií Markovou, masazeostravacentrum.cz.

One thought on “Jak předcházet jarní únavě?

Comments are closed.