Kapesníky v moderní době

Kapesník je základní hygienická potřeba, která má podobu látkového čtverce. Používá se k hygienickým účelům i jako doplněk, například do kapsy pánského saka. Kapesníky začaly psát svou historii již v dobách starého Říma, kde je nosili lidé zejména z vyšších šlechtických vrstev. Byly vnímány jako znak urozenosti a noblesy. Chudí si museli utírat nosy do rukávů. Jakou roli hrají kapesníky dnes?

Látkové versus papírové kapesníky

K látkové variantě kapesníku se přiklání zejména příznivci ekologie. Odborníci z řad etikety zase tvrdí, že látkový kapesník je standard pravého gentlemana. Na druhé straně jsou příznivci papírové varianty, pro něž je představa zmačkaného chumáče v kapse naprosto nepřijatelná. Oproti látkovému provedení mají papírové kapesníky tu výhodu, že mohou být napuštěny léčivými esencemi, které usnadňují překonání nemoci.

F206030

I starší muži mají s papírovými kapesníky problém a těžko své zvyklosti mění. Proto preferují raději látkové. Ženy jsou však v tomto směru pokrokovější. Volí raději jednorázovou variantu, které se po použití snadno zbaví. Představa látkového kapesníku v kabelce je pro ně odpudivá.

Dámské a dětské kapesníky

Dámské i dětské kapesníky se většinou vyrábí ze 100% bavlny. Materiál je příjemný na dotek, a předchází se tak možnému odření při častém používání. Můžete vybírat podle barvy i počtu kusů v balení. Standardně se kapesníky prodávají v sáčcích nebo kazetách po 3 až 6 kusech. Dětské kapesníky lze vybírat zejména podle motivu kreslených postaviček a počtu kusů.

Pánské kapesníky

V případě pánů slouží kapesníky k hygienickým účelům a také jako módní doplněk. Překvapte svého muže dárkovým balením a darujte nezbytný prvek elegance. Stejně jako v dámském provedení, i pánské kapesníky lze vybírat v širokém spektru barevných provedení. Stačí jen vybrat si ten pravý.