Posilování svalů pánevního dna jako první pomoc při samovolném úniku moči

Inkontinence neboli nedobrovolný únik moči je jedna z nejčastějších obtíží poslední doby. Není to přitom žádná ženská specialita, protože inkontinence se stále častěji týká také zástupců mužského pohlaví. Únik moči je způsoben neschopností vědomě ovládat vyprazdňování močového měchýře, ochablostí svalů pánevního dna a močové trubice. K tomu přispívá řada faktorů, mezi ty nejvážnější patří například porod, sedavé zaměstnání nebo i dlouhotrvající námaha.

Pravidelné a správné cvičení na posílení svalů pánevního dna může až v 80 % případů výrazně zlepšit nebo dokonce úplně vyřešit problémy s lehkým únikem moči. Existuje řada cviků, zaměřených na posilování svalů pánevního dna, které můžete najít také na internetu (např. na stránkách www.moliklub.cz) a jimž se můžete věnovat i během dne. Před zahájením cvičení doma, je vhodné se poradit s lékařem, který pomocí vyšetření zohlední celkový zdravotní stav a kondici, případně doporučí vhodné cviky.

Zásady správného cvičení:

  • klidné prostředí, které umožní se plně soustředit na relaxaci, pro větší uvolnění je možné si zavřít oči a zapnout hudbu,
  • hodinu před cvičením nejíst,
  • před cvičením vyprázdnit močový měchýř,
  • každý cvik opakovat 3 – 5x,
  • pravidelnost cvičení

Náš tip:

Pokud byste si ráda zacvičila z pohodlí domova a bez přítomnosti zvědavých očí, není nic jednoduššího, než požádat o zaslání instruktážního DVD se cviky přímo na stránkách www.moliklub.cz. Bezplatně vám DVD zašlou a vám už nebude nic bránit v tom, začít pravidelně pracovat na posilování svalů pánevního dna, což vám uleví při problémech s inkontinencí.

Pomohou i vhodné pomůcky

 Nové dámské inkontinenční kalhotky MoliCare Lady budou vašim diskrétním spojencem v boji se samovolným únikem moči. Vypadají jako klasické spodní prádlo. Skvěle sedí a díky tomu se pohodlně nosí, takže si ani nevšimnete, že máte na sobě inkontinenční pomůcku. Navíc obsahují neutralizér zápachu, takže se nemusíte bát, že si vašeho drobného problému všimne někdo z okolí. Citlivá dámská pokožka pak na kalhotkách nejvíce ocení pečující složky s Aloe Vera, a také neutrální pH 5,5, které napomáhá zachovat optimální stav pokožky a udržuje ji zdravou.