Chyba nemusí být na vaší straně. Co způsobuje mužskou neplodnost?

V posledních několika letech výrazně vzrostla neplodnost, přičemž odborní lékaři uvádí, že s neplodností se potýká zhruba patnáct procent párů. O neplodnosti se mluví až v okamžiku, kdy nedojde k početí dítěte ani po dvou letech pravidelného a nechráněného pohlavního styku. Ještě donedávna bylo lidstvo přesvědčeno, že neplodnost postihuje pouze ženskou stranu, ovšem mnohdy za nemožností mít dítě může právě muž, neboť jeho spermie už nejsou v takové kondici jako kdysi.

Při vyšetření doktor nejprve zjišťuje, zda se jedná o neplodnost na straně ženy či muže. Pokud však chcete podpořit plodnost, pravděpodobně budete hledat vhodné vitamíny na podporu otěhotnění.

Plodnost muže závisí nejen na počtu spermií

U muže se provádí takzvaný spermiogram, v rámci něhož se zjišťuje počet spermií, jejich kvalita a pohyblivost. Uvádí se, že na jeden milimetr semene by mělo být alespoň dvacet milionů spermií. Důležitá je mimo jiné i pohyblivost, což znamená, že k vajíčku by se měla vydat alespoň polovina spermií.

Pokud tedy žena přijde do ordinace gynekologa se slovy: Nemůžu otěhotnět,“ nemusí být problém vždy na její straně.

Co způsobuje mužskou neplodnost?

V drtivé většině případů nedokáže muž vytvořit dostatečné množství zdravých spermií. Pokud chcete podpořit tvorbu spermií u vašeho partnera, doporučujeme koupit mu nějaké dobré vitamíny, jako je BlueFertil. Obsahuje celkem 115 bylinných extraktů, minerálů, vitamínů, antioxidantů a aminokyselin.

Zároveň však můžete podpořit i svou plodnost, neboť od stejné firmy jsou k dostání doplňky stravy přímo pro ženy. Vychvalovaný je speciální koktejl PinkFertil s komplexem 113 blahodárných látek. Udělejte maximum pro to, abyste s partnerem počali přirozeně zdravé dítě. Současná moderní medicína nabízí spoustu možností.