Jak rychle zhubnout a bez jojo efektu?

Kilogramy navíc se objevují pomalu a plíživě. Nestane se to ze dne na den. Postupně z normální váhy se objeví nadváha a časem i obezita. Jestliže to chcete zvrátit, zjistěte, jak zhubnout 10 kg, 20 kg či jen pár kilogramů. Princip je vždy stejný, musíte začít a vytrvat.

Zdravé a rychlé hubnutí přijde tehdy, pokud se budete pravidelně stravovat a váš jídelníček bude vyvážený. A samozřejmě to nejde bez pohybu.

Musíte vědět, co chcete

Každý by se měl na sebe podívat a přesně si říct, co vlastně chce a zda jsou jeho představy vůbec reálné. Musí zhodnotit svůj věk, zdravotní stav a možnosti.

Stanovte si reálný cíl

Jestliže si stanovíte příliš velký cíl, který se vám bude jen těžko plnit, bude to pro vás velmi stresující. Dejte si raději menší cíl. Zhubnout 20 kg půjde těžko, 10 kg už líp. Jakmile dosáhnete jedné mety, stanovte si další. A každé jedno malé vítězství vás nakopne k pokračování.

Správné stravování je základ hubnutí

Základem dobrého hubnutí je správné stravování. Díky skladbě jídelníčku můžete zhubnout a natrvalo. Mnoho lidí každý večer konzumuje velké množství chipsů, každý den jí spoustu pečiva či příloh a pak se velmi diví, proč nehubnout. Velký problém ve stravování mnoha lidí je přemíra sacharidů a tuků. Někteří lidé také často takřka nic přes den nejí, ale přejídají se večer. Všechny takové neřesti je potřeba odstranit a napravit. Pro lidské tělo a postavu je velmi důležitá pravidelná strava. Pak nemá tělo pocit nedostatku a nesnaží se ukládat tuky na horší časy. Ráno začněte snídaní, poté svačinku, oběd, svačinku a večeři. Kdo chodí spát velmi pozdě, může si dát klidně i druhou večeři. Také nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Ideální tekutiny jsou voda, pramenitá voda, neslazený čaj či voda s citronem. Vynechte sladké nápoje. O vhodném jídelníčku a jeho skladbě se můžete poradit ve výživovém poradenství, kde vám odpoví na všechny otázky.

Nezapomeňte na pohyb

Kdo chce opravdu zhubnout, nesmí zapomínat na pravidelný pohyb. Nejen cvičit, ale obecně přidat více pohybu. Choďte do práce pěšky, zamilujte si procházky a zapomeňte na výtah. Alespoň dvakrát týdně se věnujte nějaké aerobní aktivitě a posilování.

Jestliže vás trápí kila navíc, začněte s tím něco dělat. Každý může zhubnout. Stačí jen vědět jak na to, pustit se do toho a vytrvat.