Oslnivá vůně ve jménu tradice: Parfum de Carlsbad

Císařské parfémy od nepaměti vyjadřují úspěch, sebevědomí a přitažlivost. Není proto divu, že dříve byly vyhrazeny pro vysoce postavené osoby, zejména krále a císaře. Mocní mužové i ženy si velmi dobře uvědomovali, jaká moc se v exkluzivních císařských parfémech skrývá a že mnohdy zmůžou více než neúspěšná diplomatická jednání atd. Pečlivě střežené receptury dávají do dnešních dob vzniknout jedinečným vůním, které působí jako mocné afrodiziakum.

Karel IV., Karlovy Vary a vybrané parfémy

Karel IV. měl k tajemnému světu parfémů velmi blízko díky dětství strávenému ve Francii, domově těch nejvybranějších parfémů a nejluxusnějších značek. A jeho záliba je základem mnohasetleté parfumérské tradice právě ve městě, které pyšně nese jméno nejvýznamnějšího panovníka českých dějin, Karlových Varech.

Tradiční císařské parfémy se vyznačují vysokou koncentrací vonných látek té nejvyšší kvality, mystický nádech umocňují dříve hojně využívané složky, jako je ambra, kadidlo, vzácné byliny či dnes již téměř zapomenuté koření. I samotné flakony, broušené křišťálové sklo ve tvaru diamantu doplněné o ozdobu v podobě korunovační koruny, vyjadřují dlouhou historii a tradici.

Parfum de Carlsbad k vašim službám

Jen málo parfumérských značek se může pyšnit tak dlouhou tradicí jako právě Parfum de Carlsbad. Česká společnost Parfum de Carlsbad s.r.o. se věnuje tvorbě originálních parfémových kompozic. Důležitým krokem je návrh působivého, elegantního flakonu, který představuje pomyslnou třešničkou na dortu. Společnost zajišťuje také balení parfémů i jejich bezpečné doručení. Naprostá kontrola celého výrobního procesu zaručuje perfektní výsledek, v němž se v dokonalé kompozici snoubí pečlivě vybrané vonné látky.

Holding, do kterého společnost Parfum de Carlsbad patří, se kromě tvorbu originálních parfémů zabývá také výrobou dermokosmetiky pro profesionální použití a doplňků stravy. Jejich společným znakem je karlovarský původ a důraz na prvotřídní kvalitu.

Královské parfémy: zosobněný luxus a elegance

Pour Elle No. I: sladké a ovocné tóny

Spojení svěžího pomeranče, nasládlého jasmínu, luxusní gardénie a nenapodobitelných pomerančových květů dává vzniknout decentnímu sladkému parfému. Příjemný hřejivý pocit umocňuje nádech pačuli a nepostradatelné vanilky.

Pour Elle No. II: svěží a romantický nádech

Představte si parfém, ve kterém se snoubí svěží květinové tóny, zastoupené exotickým bambusem a lotosovými květy, spolu s netradičními mořskými složkami, které dají vzpomenout na letní dovolenou a příjemné večery na pláži. Elegantní mošusový nádech ještě více umocňuje luxusní dojem, který tento parfém vyvolává.

Pour Elle No. III: exotická a luxusní vůně

Kompozice tvořená exotickým bergamotem, který si skvěle rozumí s pomerančem, jasmínem a něžnými růžovými květy. Výsledný dojem korunují sladká vanilka a pačuli na elegantním mošusovém pokladu.

Parfém by měl korespondovat s naší povahou i duševním rozpoložením. Navíc se jedná o mocný nástroj, který nám dodává sebevědomí, energii i odhodlání. Řeč světa parfémů je velmi tajemná a její studium nikdy nekončí…