Zařízení kuchyně v paneláku

Bydlíte v bytě menších rozměrů a přemýšlíte, jak udělat kuchyň, aby splnila vaše očekávání? Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si takovou vysněnou kuchyň vytvořit i přesto, že není prostoru nazbyt. I přesto, že v původních panelákových kuchyních se nepočítalo s praktickými úložnými prostory a rozmístěním celé linky, vždy se dá vymyslet varianta, která bude vyhovovat celé rodině.

Kuchyňská linka jako základ

V každé kuchyni nesmí chybět kuchyňská linka, která splní nejen praktický účel, ale bude i dobře vypadat. Na výběr jsou přímé nebo rohové linky, ale můžete si skříňky navolit i samostatně dle toho, jaký účel mají splnit a kolik prostoru máte k dispozici. Rohové kuchyňské linky se doporučují do větších prostor, kdy ho skvěle vyplní a vše je perfektně uspořádané. Přímé linky jsou vhodné do menších prostor, jako je právě paneláková kuchyň. Horní skříňky zvolte až ke stropu pro uschování věcí, které denně nepotřebujete. Jelikož jsou tyto prostory většinou stísněné, zaměřte se především na výběr vhodných barev. V případě, že chcete zdi ponechat bílé, můžete sebrat odvahu
a pořídit například černou kuchyň. Ptáte se, jestli to není příliš? V tomto případě vůbec, protože vnesete do interiéru vlnu moderního stylu, který nadchne každého. Ale dejte si pozor na ostatní vybavení, jako je podlaha nebo jídelní set, volte především světlé barvy. Prostor tak nebude působit ponuře. V opačném případě, pokud zdi chcete mít tmavší, pořiďte linku ve světlých barvách. Zaměřte se také na povrch linky – lesk nebo světlý dekor dřeva místnost perfektně rozjasní.

Propojení kuchyně a obývacího pokoje

Tento trend se stává více a více oblíbeným. V panelácích tato možnost úplně není možná, ale pokud vysadíte dveře v druhé místnosti, kde zpravidla bývá obývací pokoj, tak tím získáte polyfunkční prostor, ve kterém se nebudete cítit stísněni. Ideální volbou je i kuchyňský ostrůvek, který můžete využít pro stolování. Zvolit lze i vyklápěcí jídelní stoly, které budou opravdovým pomocníkem při boji s prostorem. Jídelní sety také disponují rozkládacím stolem, který lze využít při větším počtu strávníků. Existuje mnoho šikovných triků pro využití úložného prostoru, proto se nebojte pohrát si s výběrem kuchyně a ostatního nábytku.