Zahrajte si v Brně hry v reálném životě

Nudí vás už počítačové a stolní hry? Zahrajte si hru v reálném životě. V Brně se jich hraje několik, takže si stačí jen vybrat. Máme pro vás pár tipů – na jednorázovou zábavu i několikatýdenní zábavu, která vás donutí se během svých cest po Brně skrývat před nepřáteli. Troufnete si?

V Brně to žije. Možná díky tomu, že se zde během roku pohybuje obrovská spousta mladých studujících lidí. Využívat zajímavých aktivit však můžete nehledě na věk. Takže jdeme hrát!

Příběhy z kasemat

Na Špilberku se nachází staré kasematy, dlouhé chodby s valenou klenbou, které se kdysi používaly i jako vězení. Dnes do nich mohou návštěvníci, a dokonce si zde zahrají i napínavou hru. Hra nese název Příběhy z kasemat, vyžaduje po vás projít 7 stanovišť, během kterých poznáte oživlé historky z minulosti. Cestou budete muset plnit šifry a logické úkoly, potkáte barona Trencka, stavitele Rochepina či vězně Gromanna. Hra kombinuje rozšířenou realitu a v Česku se jedná o naprosto ojedinělou aktivitu.

Jestli se chcete zapojit, sežeňte si aspoň jednu kamarádku. Hru si nejvíce užijete v 2-4členných týmech. Online si musíte zakoupit vstupenku na určitý čas, protože o hraní je velký zájem, na místě vám zapůjčí tablet, ale vezměte si tužku a papír.

Assassin Brno

Toužíte spíš po napínavějším zážitku, který se potáhne několik týdnů? Zapojte se do hry Assassin Brno. Budete muset sehnat víc lidí, hraje se totiž v 10členných týmech. Cílem je zavraždit členy ostatních týmů – kartáčkem na zuby. Musíte to však udělat nepozorovaně. A hlavně je nejdříve třeba zjistit, kde daného člověka najdete. Dostanete jméno a fotku, na vás je si všemi dostupnými prostředky zjistit, kde jej můžete podříznout kartáčkem. Zároveň se musíte sami chránit a dávat dobrý pozor, aby někdo nedostal vás. Možná je taková hra trochu psycho, ale zážitky jsou zaručené. Navíc poznáte spoustu skvělých lidí.

Brno žije, žijte zde i vy!

Lákají vás tyhle hry? Přestěhujte se. O reality v Brně je sice velký zájem, ale na trhu jich je dost. Poohlédněte se na internetu, prozkoumejte facebookové skupiny a najděte si své nové bydlení. Pronájem garsonky v Brně není až tak drahý, rozhodně ne ve srovnání s Prahou. Nebo si najděte jen pokoj. Bydlení je v Brně spousta a často za studentské ceny.