Jak v zimě snížit spotřebu energií?

Nárust účtů za energie pocítíme zejména v zimních měsících. Více se topí jednak proto, že je venku prostě zima a dále například kvůli sušení oblečení, které už venku neuschne. Naštěstí existuje pár zaručených tipů, jak se dá spotřeba energií v domácnosti snížit. Tipy a rady na vedení úspornější domácnosti má pro vás zdarma E.ON Rádce. Pro jeho využití nemusíte být zákazníkem společnosti E.ON.

Zaručené tipy

Největší položkou bývají v zimě platby za teplo. To je většinou způsobené špatným těsněním oken a dveří, a tak člověk vlastně část tepla pouští ven. Jako řešení se nabízí výměna oken a dveří, ta je ovšem dosti nákladná, proto je dobře mít přehled o dotačních programech. Právě s nimi vám pomohou energetičtí poradci a to zcela zdarma. K zahození určitě není ani úspora vody. Zde zcela stačí, když budete přemýšlet a nebudete mýt nádobí pod tekoucí vodou. Dávno se také prokázalo, že je méně nákladné, když se člověk sprchuje, než když si napustí plnou vanu. Pro úsporu elektřiny pak platí jediné, využívejte nových technologií a spotřebičů. Velmi efektivní jsou například led žárovky, jež více vydrží a jsou úspornější. Stejně tak spotřebiče s označení energetické třídy A či A+, čím více znamének plus, tím má zařízení nižší spotřebu jednak energie, ale také výrazně šetří vodu.

Nechte si poradit od odborníků

Jestliže však potřebujete zásadní proměnu domácnosti, aby byla úspora energií zcela kompletní, zřejmě budete potřebovat radu zkušených odborníků. Podívejte se proto na internetové stránky společnosti eon.cz/radce, kde si domluvíte osobní konzultaci s energetickým poradcem. Ten vypracuje analýzu energetické náročnosti vašeho domu. Docílit snížení spotřeby energií jde v mnoha případech také rekonstrukcí a dotací. S jejím naplánováním a podáním žádosti o dotaci vám pomůže právě energetický poradce. Osobní schůzku si můžete domluvit v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, využijte jejich služeb online: poradce@eon.cz nebo na čísle: 800 773 344.