Co je potřeba k uspořádání online konference?

Svět se mění. Online konference postupně začínají vytlačovat osobní setkání. Pokud chcete i vy držet krok s dobou, tento článek vám pomůže.

Nejen videokonference, ale i osobní schůzky musí být dobře ozvučeny. Kvalitní zvuk je totiž naprostý základ pro dobrý zážitek a předání potřebných informací. Pojďme se tedy podívat, co všechno budete pro dobrou videokonferenci potřebovat.

Co je potřeba k uspořádání videokonference?

Doba se výrazně posunula. To, co bylo v minulosti téměř nemožné, je dnes doslova brnkačka. To samé platí o videokonferencích. Volat si po telefonu nebylo tak účinné, proto byly prioritou číslo jedna osobní setkání. Poslední měsíce ale změnily vše a na videokonference se pohlíží úplně jinak.

Aby byla opravdu špičková a kvalitní, přijdou vhod konferenční systémy. Zejména při konferencích, kterých se účastní více lidí na jednom místě, jsou doslova nutností. Musíte k tomu zajistit kvalitní promítací plátno, ozvučení celé místnosti a dobré snímání zvuku. Pravděpodobně k tomu použijete několik mikrofonů tak, aby měl každý účastník k dispozici jeden.

Zázrak jménem online konference

Online konference ale probíhá úplně jinak. A to tak, že z ní vaše peněženka bude mít radost. Videokonferenční systémy nejsou nutností. Stačí telefon nebo počítač, připojení k internetu a programové vybavení. Společnosti jako Microsoft (Skype) nebo Google (Hangouts) nabízí programy zdarma, které si stačí stáhnout do počítače. Následně se spojíte s ostatními a komunikujete.

Výše uvedené aplikace umožňují mluvit s větším počtem lidí naráz. Pokud máte k dispozici i kameru (webkameru), pak uvidíte i obličej všech přítomných. Tento způsob vám tedy dobře nahradí osobní setkání. Uvidíte potřebné gramasy a řeč těla vašeho konverzačního partnera, ale zároveň zachuváte kvalitní zvukový přenos. Online konference sice klasickou konferenci za účasti všech nenahradí, i tak se jedná o dobrý nástroj. Ušetří totiž vaše peníze a spoustu času.

Videokonference se také budou svkěle hodit při online poradách a digitálním vzdělávání.