Chcete vědět, jak se zbavit úzkosti a strachu při příchodu do práce? Zjistěte co nejdříve, jak napsat výpověď!

Mít v současné době zaměstnání, kde máme jakousi jistotu stálého příjmu, je jistě k nezaplacení. Nicméně ne vždy je dobré setrvávat na místě, kde nám není z jakéhokoliv důvodu dobře. Špatné vztahy s kolegy nebo s nadřízeným? Neadekvátní množství pracovních úkolů? Nesčetné přesčasy? To vše mohou být důvody k tomu dát v práci jednoduše výpověď.

Výpověď z pracovního poměru má určité náležitosti

Ptáte-li se na to, jak napsat výpověď z pracovního poměru bez pomoci advokáta, vězte, že nejde o nic složitého. Je však třeba dodržet určitá pravidla, jinak se může výpověď stát neplatnou. Předně je nutné odevzdat zaměstnavateli výpověď v písemné formě. To, že na nadřízeného budete před zraky kolegů křičet, že vás tam už nikdo neuvidí, vůbec nic neznamená. Předejte ji osobně, případně poštou, tzv. dodejkou když třeba zrovna čerpáte dovolenou či jste na neschopence.

V samotné výpovědi pak musí být jasně uvedeno, kdo komu dává výpověď z pracovního poměru, a od kdy. Nesmí chybět váš podpis. Co naopak chybět může, ba dokonce se to jeví jako vhodné, je důvod ukončení pracovního poměru. Určitě nemusíte psát, že s vaším šéfem už nevydržíte v jedné místnosti ani minutu. Vzor výpovědi z pracovního poměru dohodou najdete na hardyn.cz. To pro případ, že nemůžete akceptovat dvouměsíční výpovědní lhůtu a chcete se se zaměstnavatelem dohodnout na jiném řešení.

Nové zaměstnání hledejte co nejdříve

Nejlepším způsobem jak se zbavit úzkosti a strachu při ukončení stávajícího zaměstnání, je hledat si práci novou. Aktivně a rychle. Pokud vám běží výpovědní lhůta, jste finančně kryti. Pokud ne, zaevidujte se na úřad práce. V současné době je nabídek zaměstnání více než dost. Abyste vybrali tu nejlepší pro vás, zaměřte se i na recenze o zaměstnavatelích. Portál VimVic.cz vám umožní prostřednictvím názorů zaměstnanců nahlédnout do vnitřního fungování firmy, kde máte zájem pracovat. Dozvíte se tak informace, jež by vám váš budoucí zaměstnavatel neřekl.