Snadná cesta, jak naučit vaše miminko jíst

Jakmile dítě projeví zájem o vaše jídlo, nebo mu prostě mateřské mléko nestačí, nastal čas pro první pokusy o příkrm. Jak ale docílit toho, aby se z příkrmů stala oblíbená činnost, která bude bavit vás i vaše nejmilejší? Řada produktů NUK Easy Learning vám s tím pomůže.

NUK Easy Learning miska

Dětská miska NUK Easy Learning zabrání téměř každé nehodě. Díky jejímu kulovitému tvaru půjde vyškrábat i vašemu potomkovi. Protiskluzová přísavka zabezpečí, že miska zůstane na svém místě a ochrání tak proti častým dětským karambolům. Miska má navíc dvě víčka: jedno s ventilačním otvorem pro ohřev v mikrovlnné troubě a druhé pro skladování na cesty. 

NUK Easy Learning Svačinový box

Rodinná vycházka bez svačinky nepřipadá v úvahu. Aby váš malý strávník nebyl přes den mezi jídly hladový, je náš NUK Svačinový box ideálním parťákem na cestování. Jednotlivé kousky zůstanou v boxu i při obrácení a pohybu, šetrné chlopně jsou jako dělané na cestování. Na cestování i do parku poslouží praktické NUK dózičky v barevné provedení.

NUK miska s puree mačkátkem

Asi nejlepším pomocníkem pro vás bude NUK miska s mačkátkem, díky kterému pro vás bude pyré z banánu a dalších pochutin hračka. Všechny produkty navíc můžete pohodlně umýt v myčce. Ranní snídaňové hody tak mohou začít.

NUK Easy Learning lžíce

Pro přechod z pití, ať už mateřského mléka, nebo mléka z lahve, na pevnější stravu je nejdůležitějším krokem změna ze sání na krmení lžičkou. Pro co nejhladší průběh vyvinul NUK speciální lžičku NUK Easy learning Soft, která je speciálně tvarovaná pro dětskou pusinku a zároveň je velmi měkká, takže nepůsobí v ústech dítěte nepřirozeným dojmem.

Lžička je vhodná pro děti od 4 měsíců až do jejich prvních zoubků a praktiky dosáhne až na dno vysokých sklenic. Ergonomicky tvarované protiskluzové rukojeti oceníte pro bezpečnější uchopení. Jakmile vaše dítě zvládne krmení lžičkou soft, můžete začít používat NUK Easy Learning lžičku o něco větší a pevnější, která je vhodná pro děti od 6 měsíců.

NUK Easy Learning příbor

Dětský příbor je dalším krokem pro krmení vašich dětí od zhruba osmi měsíců. Kromě toho, že je příbor velmi ohebný a měkký a batole má tak stále příjemný hebký pocit v ústech. Ergonomicky správné protiskluzové rukojeti a výstupky stimulují hmat.

Nejlepší příkrmy jsou ty domácí

Nejvíc vašemu dítěti prospívají právě domácí příkrmy. Uvařte vašim dětem květák s brambory a mletým masem, brambory s mrkví a lososem nebo cuketu a rajčata s brambory. Další recepty na dětská pyré a různé kašičky najdete v naší kuchařce, kterou si můžete stáhnout v ebooku zde.

A jak na uchovávání již připravených pokrmů? Abyste mohli jednoduše skladovat malé porce čerstvě připraveného jídla, je naše NUK Mrazící formička vyrobena ze silikonu – pro ještě lepší vyklápění jednotlivých porcí.