Dámy, zajděte si na kosmetiku a ke kadeřníkovi, pracovat nechte stroje

Uspěchaný den mnohé maminky začíná s kuropěním, kdy ještě před vzbuzením potomků a partnera připraví svačinky a snídaně. Po umytí nádobí pokračují oblékáním, vyprovoděním dětí do školky a školy, pokračují do práce, z práce šupky hupky do obchodu, něco uvařit, pomoci dětem s úkoly, uvařit, vyprat, vyžehlit… A může se jít spát.

Kde se u maminek a manželek berou síla a energie?

Opakující se kolotoč zvládají maminky a dámy každého věku s nacvičenými pohyby, nevysychající energií, někdy i s úsměvem bez nervózních tiků a občasných hysterických výkřiků. Nebojte se trochu si oddechnout, vyrazit do společnosti, zacvičit si, poklábosit s kamarádkou nebo partou přátel. Dopřejte si chvilku času denně pro sebe, ať už se na to rodina dívá, jak chce. Většinou to partner i děti přivítají s povděkem. Stačí jen chtít. Domácnost se bez vás pár hodin obejde. Svět se nezboří, když bude chvíli neumyté nádobí ve dřezu, případně se prádelní koš bude vršit špinavým prádlem.

Zapojte do domácích prací roboty a důmyslné mechanické pomocníky

Ovšem k čemu by byli mechanizovaní pomocníci, kteří nám v současnosti zjednodušují život? V kuchyni při vaření pomáhají důmyslní roboti, domácí pekárny upečou chleba, další přístroje zrychlí a zjednoduší jednotlivé kroky potřebné pro výsledný kulinářský zázrak. Nádobí se naskládá do myčky, prádlo do pračky a sušičky, cíchy a prostěradla se vyžehlí v mandlu, o vysmýčené parkety a dlažbu se postarají podlahové mycí stroje Hakomatic. Populární německá značka Hako déle než šedesát let pomáhá v úklidových pracích v domácnostech a průmyslových provozech. Mycí techniku si cení profesionálové, hospodyňky i úklidové čety.

Ušetřený čas věnujte péči o sebe a svou psychickou pohodu

Nebojte se zapojit do domácích prací ostatní osazenstvo v domácnosti. Možná to manžel nebude zvládat tak precizně jako vy, ale po pravdě řečeno, i nouze naučila Dalibora housti. Stačí párkrát nepřipravit svačinu a vaše děti se naučí s větším či menším úspěchem připravovat si dobrůtky vlastním přičiněním. I když chlapům většinou nejde vaření tak pěkně od ruky jako něžnému pohlaví, s loupáním brambor, krájením zeleniny, vařením jednoduchých menu si určitě s úspěchem poradí. V klidu se objednejte ke kadeřníkovi, na kosmetiku, zajděte si do bazénu, fitness, sauny a začněte se hýčkat. Vždyť kdo si více zaslouží rozmazlování než uspěchané a unavené maminky, které pracují vlastně v dvousměnném provozu – doma a v práci.