Efektivní nástroj proti bolestivému kojení

Krmení mláďat je vlastní takřka všem živočišným druhům. Savci to mají o něco jednodušší než jiné živočišné druhy, jelikož nemusí shánět potravu po všech čertech. Lidé v tom nejsou výjimkou. Stačí dítko přivinout na prsa a instinkt už ho sám navede správným směrem.

Pro dítě jde o příjemný moment, jelikož dostává bezpracně výživu, nicméně matky během tohoto procesu mohou i docela dost trpět.

Nepříjemné bolesti

Většina mužů, ale mnohdy i bezdětných žen nemá často ani tušení, že kojení nemusí být vždy zrovna příjemné. I novorozenci mohou sát z prsu velmi bezohledně nedbaje na pohodlí či bolesti své matky. Daleko horší je, když jim začnou růst zoubky. Pak se může jednat o skutečnou zkoušku ohněm a mnohé čerstvé maminky kvůli těmto negativním zkušenostem raději své mléko odčerpají do lahve, než aby kojily přímo.

Bolestivé bradavky často mohou začít krvácet, případně i hůř. Standardní ošetření v podobě léků na bolest, respektive hojivých mastiček sice pomáhá, ale většinou nejde o žádný zázrak. Mnohem lepší zkušenosti mají novopečené matky s multi mam compresses, což jsou v podstatě léčivé náplasti, jež se aplikují na bradavky a dvorce.

Ničí bakterie a redukují otoky

Bolest sama o sobě je samozřejmě velmi špatně vnímaná, nicméně se nejedná o nejhorší negativní jev, který kojení doprovází. V postiženém místě může totiž začít vznikat infekce. Ta obvykle bolest ještě znásobí, a navíc již neumožní krmení dítěte přirozenou cestou. I infekce lokálního charakteru samozřejmě většinou doplňují i odpovídající otoky, které rovněž mnohdy brání v kojení.

Všechny tyto negativní jevy je možné eliminovat, či alespoň zmírnit pomocí výše zmíněných náplastí. Ty obsahují antibakteriální gel, jenž dokáže nejen zlikvidovat infekci, ale zároveň zmírnit otok a otupit bolest. Gel samotný je tvořen pouze přírodními složkami, žádnými umělými chemikáliemi. Kojení je tedy možné i po jejich bezprostředním sundání.