Víme, jak vybrat dětskou postel

Při zařizování dětského pokoje se jistě nevyhneme výběru postele. Dokonce se dá říci, že jde o jeden z nejdůležitějších kousků nábytku, protože postel musí být vzhledově pěkná a hlavně pohodlná, aby se dítě dobře a kvalitně vyspalo.

Pohodlné a zdravé ležení

Kvalitní dětská postel má mít pořádný rošt a dobře zvolenou matraci, aby se dítěti dobře spalo a ležení bylo zdravé. Dětské palandy mohou být buď samostatné, nebo jde o celý komplet i s matrací. Při výběru se proto snažte orientovat nejenom podle vzhledu a vnějších rozměrů postele, ale také podle toho, jestli je dostatečně pohodlná a poskytuje oporu pro zdravé ležení. Jednolůžko o běžné velikosti je totiž na mnoho let, tak si dejte s výběrem opravdu záležet.

Ušetření prostoru s palandou

Pokud máte například dvě děti a malý byt, jistě řešíte, kam dát všechen nábytek, aby zároveň zbyl i nějaký prostor pro běžný pohyb. V takové situaci se hodí dětské patrové palandy, kde v rámci podlahové plochy zaberou pouze místo jedné postele, ale ve výsledku vyřešíte ležení pro obě děti. Při výběru dětské postele do patra dbejte především o bezpečnost a snažte se vybrat takovou variantu, která bude mít v horní části zábradlí pro zamezení pádu dolů. Část místa můžete ušetřit i s jednopatrovými klasickými dětskými postelemi, které mají v dolní části úložný prostor, kam se dají umístit hračky či cokoliv jiného.

Hravé autopostele

Malé děti jistě ocení zábavnou postel ve tvaru auta. I díky tomu může být každodenní usínání jednodušší a dítě se bude těšit do své oblíbené autopostele. Tyto hravé modely však bývají většinou menších rozměrů, takže za čas bude potřeba nová a větší postel. A kde se dá najít pořádný výběr krásného a kvalitního nábytku do dětského pokoje? Vyzkoušejte internetový obchod a možná budete překvapeni pestrost nabídky.